Çanlı çocukların buz pateni keyfi

Çan Belediyesi tarafından sömestr tatilinde çocukların keyifli vakit geçirebilmesi için kurulan buz pateni pisti, ilçedeki çocuklardan yoğun ilgi gördü.

Çan Belediyesi’nin haberine göre, ilçede kurulan buz pateni pisti ile ilçe çocuklarına keyifli bir tatil geçirme imkânı sunulmuş oldu.

Çan Belediyesi Atatürk Şehir Meydanına kurulan ve 1 hafta boyunca kalacak olan buz pistine açıldığı ilk gün öğrencilerin büyük ilgi gösterdi. Uzun kuyrukların oluştuğu buz pistinde yer almak isteyen öğrenciler sıralarının gelmesini beklerken kendileri için kurulan oyun parkurunda eğlenme imkânı buldular.

Öğretmenler eşliğinde buz pistinde hem kayma eğitimi alan hem de gönüllerince eğlenen çocuklar ile bir araya gelen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

Yoğun bir eğitim ve öğretim temposunda bunalan öğrencilerin yarıyıl tatilinde mutlu olmalarını istediklerinin altını çizen Başkan Kuzu:“ Çocuklarımızın yoğun eğitim temposunda ders stresinden bir nebze olsa uzak kalması ve çocuklarımızın eğlenmesi için farkı bir etkinlik düzenlemek istedik” dedi.

Başkan Kuzu, öğrenciler için daha güzel çalışmalar yapmaya devam edeceklerini belirterek öğrencilere iyi tatiller dileklerinde bulundu.