AK Parti Teşkilatı Vefa Yemeğinde Buluştu

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından Pazar Günü gerçekleştirilen Aday Tanıtım toplantısı sonrası Kolin Otel’de vefa yemeği düzenlendi. Yemeğe katılan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ülkenin önemli bir seçim sürecine girdiğini söyledi.

Yerel seçim öncesi teşkilatların adaylarla buluştuğu vefa yemeğine AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale Belediye başkan adayı Ayhan Gider, ilçe belediye başkanları, teşkilat üyeleri, eski dönem milletvekilleri, eski dönem il başkanları, kurucu üyeler, parti üyeleri ve davetliler katıldı.

 “DEMOKRASİ SANDIKLARI”

Kurtulmuş, düzenlenen yerel seçim öncesi teşkilat ve aday buluşma programında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Darbeciler, arkalarındaki güçler, bütün bu senaryoları oynamaya çalışanlar ne oyun ortaya koydularsa millet bu oyunları sandıkta bozmuştur. Allah’a çok şükür. Dolayısıyla sahip çıkacağımız, gerçekten göz bebeği gibi koruyacağımız yer demokrasidir. Demokrasi sandıklarıdır. 1950’den sonra, darbelerden sonra bile bu millet sandığa koşarak darbelerin sonuçlarını demokrasiyle düzeltmiş, sandık sonuçlarıyla düzeltmiştir. Darbeciler, arkalarındaki güçler, bütün bu senaryoları oynamaya çalışanlar ne oyun ortaya koydularsa millet bu oyunları sandıkta bozmuştur. Allah’a çok şükür. Dolayısıyla sahip çıkacağımız, gerçekten göz bebeği gibi koruyacağımız yer demokrasidir. Demokrasi sandıklarıdır. Bu millet çoğunluğu itibarıyla yanlışlığa ittifak etmez. Milletin çoğunluğu her zaman kendi şartları içerisinde doğru olanı bulmuş ve doğru olanı takip etmiş ve ona destek vermiştir.”

İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın Kurtulmuş’a tablo hediye etmesiyle program sona erdi.

Eylem Gözeldere