Yapılanlara ayak uydurulamıyor!

Hafta sonu Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım Çanakkale’ye geldi. Ulaştırma Bakanlığı döneminde ÇASİAD tarafından kendisine yaptığı hizmetlerden dolayı kentin sembolik anahtarı verilmişti.

O günden bu güne kadar Binali Yıldırım’ın görevde bulunduğu makamlarda hep Çanakkale’ye özel bir ilgisi olmuş, sürekli de bu kente katkı sunmaya çalışmıştır. Başbakanlığı döneminde Meclis kürsüsünden ‘2018 yılını “Troya Yılı” ilan ediyoruz” açıklamasında bulunarak Çanakkalelilerin bir hayalini gerçeğe döndürmüştü. Bu hayalin gerçekleşmesi için AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı da emeği ve katkıları dolayısıyla kendisine teşekkür ederek alkışlamalıyız.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde de Sayın Valimiz Orhan Tavlı, Çanakkale’de emeği ile ter döken gazetecilerin ve gazetelerin Troya Yılı ile ilgili haberlerinin yer aldığı bir sergi açtı. Sayın Vali Tavlı, merkezi hükümetin yaptığı hizmetleri ve bu hizmetleri emek vererek halka yansıtan gazete ve çalışanlarını taçlandırmış oldu. Çanakkale’de hayal olarak başlayan bir fikir, önce Türkiye’de ardından da dünyada ses getirdi. Öyle ki birçok İl kendi bölgeleri için hangi değer varsa onun yılını ilan etmeye başladı.

Tüm bu güzelliklere kim ya da kimler ayak uyduramadı?

İlk ayak uyduramayanlardan, benim gözüme Troya Yılı Koordinasyon Merkezi yetkilisi Gökçehan Güzel Hanım takıldı. ÇOMÜ’den torpille bu makama getirilen Güzel Hanım’ın asli görevi ve makam ünvanı “2018 Troya Yılı Medya ve İletişim Koordinatörü” olmasına karşın medyayı ikiye böldü. Yerel gazeteler arasında ayrımcılık yaptı. Sayın Valimizin hızına, anlayışına ve adaletine uygun çalışan bir bürokrat olamadı, gölge düşürerek ayak uyduramadı.

Sayın Meclis Başkanı Binali Yıldırım, yarım asırdır bölgelinin hayali olan 1915 Çanakkale Köprüsünün ayaklarının Kule Keson Temellerinin Yüzdürülmesi Töreni’ne katıldı. Çanakkale ve bölge için öyle önemli yatırımlar gerçekleştiriliyor ki Çanakkale AK Parti kadroları, iç çekişmelerden bu yatırımları halka anlatamıyor. Atanmış AK Parti Çanakkale kadroları, ayak uyduramayanlar içinde… Örnek mi?

Bir partiye seçim kazandırıp kaybettirecek olan 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü ve Ezine ihtisas OSB hizmetlerini anlatamıyor. Kendilerine yakın sitelerden birbirine ahkam kesen, maaşa bağlanmış troller ile parti için muhalefet yapmaya çalışanları ima ediyorum. Devlet yapıyor, hükümet yapıyor, ama atanmış kadrolar başını kumun içine gömmüş bu yatırımları anlatamıyorlar.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com