Hrant Dink unutulmadı

Gazeteci Hrant Dink, çalışmış olduğu gazete olan Agos Gazetesi’nin yolunda katledilmişti. Katlinin üzerinden 12 yıl geçen Dink Çanakkaleli siyasilerce unutulmadı.

Güpegündüz, yolun ortasında bir tabancadan çıkan kurşunla katledilen Dink’in aramızdan ayrılışının üzerinden 12 yıl geçti. Agos Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Dink Çanakkaleli siyasilerce unutulmadı.

Dink için sosyal medya paylaşımları yapıldı.

“Kardeşliğimizden korktular”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Kardeşliğimizden korktular ve korkmaya da devam edecekler. Biz ise seni hiç unutmayıp kardeşliğimiz için mücadeleye devam edeceğiz” cümlelerini kullandı.

“Özlemle anıyorum”

İl Başkanı İsmet Güneşhan Dink için yapmış olduğu paylaşımda, “Aramızdan ayrılışının 12.yılında saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

“Kıymetli gazetecimizi saygı ile anıyorum”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Gazeteci Hrant Dink, genel yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesi’nin yolunda hain bir kurşunla sırtından vurulalı tam 12 yıl geçti. Hrant Dink’i sırtından vuran mermiler; hepimizin ifade özgürlüğünü, barışı, kardeşliği de hedef almıştır. Hrant’la ve yaşan hakları ellerinden alınan tüm aydınlarımızla birlikte hepimiz vurulduk, yaralandık, örselendik.

Yaşam hakkının ve ifade özgürlüğünün, hain bir pusuda elinden alındığı kıymetli gazetecimizi saygı ve rahmet ile bir kez daha anıyorum” açıklamasında bulundu.

“Kendimi bir güvercinin tedirginliği içinde görüyorum”

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ise, Hrant Dink’in satırlarını paylaştı. “Evet kendimi bir güvercinin ruh tedirginliği içinde görebilirim ama biliyorum ki bu ülkede insanlar güvercinlere dokunmaz. Güvercinler kentin ta içlerinde, insan kalabalıklarında dahi yaşamlarını sürdürürler. Evet biraz ürkekçe ama bir o kadar da özgürce.” Saygıyla anıyorum” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com