ÇARO’nun Körfez Bölgesi temasları sürüyor

Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ÇARO)’nun Körfez Bölgesiyle temasları devam ediyor.

ÇARO’nun haberine göre Odanın Körfez Bölgesi’ndeki temasları sürüyor. ÇARO ve Antandros Derneği ile birlikte, çalışmaları devam eden Aeneas Kültür Rotası Projesi’nin mevcut durumunu ve ilerideki süreçte yapılabileceklerin görüşülerek işbirliğinin sağlanması üzere; Edremit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tamer Acar’ın makamı ziyaret edildi. Ziyarette, 2018’de Roma’da kurulan Aeneas Rotası Derneği’ne (Aeneas Route Association) ÇARO’nun da üye olabilmesi istişare edilirken; 31 Ocak – 3 Şubat tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan EMITT Fuarı’nda Oda olarak bölgenin tanıtımında destek verileceği dile getirildi. Edremit bölgesindeki eski evlerin restorasyon çalışmalarıyla ilgili de mevcut durum görüşülerek, ziyaret sonrası söz konusu evlerin bulunduğu mahaller incelendi.

Oda heyeti tarafından daha sonra Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’a nezaket ziyaretinde bulunuldu. Bölgenin turizme kazandırılması adına planlanan projeler hakkında Ersoy’dan bilgi alınmasının ardından Havran’ın tarihini ve kültürünü başarılı bir şekilde yansıtan Kent Müzesi de ziyaret edildi.

Ziyaret heyetinde, ÇARO’yu temsilen Yönetim Kurulu’ndan Başkan Cihan Müşterioğlu ve Sözcü Onur Akgül ile oda mensubu profesyonel turist rehberlerinden Basri Karabudak, Aysen Önem ve Aykut Degre; Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği’nden Yönetim Kurulu Başkanı Z. Gülçin Cömert ve Yönetim Kurulu Üyesi Şöhret Ölker ile Proje Uzmanı Zeynep İlhan yer aldı.

Haber Merkezi