Bayram’dan Hodri Meydan!

İyi Parti Kepez Belediye Başkan adayı Gökhan Bayram, bugün İyi Parti il binasında yapılan basın açıklamasında, Kepezlilerin kendisini istediğini vurgulayarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kepez Belediye Başkan adayına “Hodri Meydan” dedi. 

Bir süredir CHP ile İYİ Parti arasında devam eden yerelde ittifak çalışmaları, farklı bir boyuta taşındı. Yerelde bazı ilçe ve beldelerde anlaşma sağlanamayınca Genel Merkez’ler nezdinde devam eden ittifak çalışmaları, merak edilen konuların başında geliyor. Kepez de bu bölgelerden biriydi. “Bizi masa başında yemeye çalışıyorlar” diyen İyi Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram, dün 16.00’da partisinin il binasında düzenlenen basın açıklamasında CHP Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan’a “Hodri Meydan” dedi.

İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kemal Karaduman, Kepez Belde Başkanı Fatma Bengü Baş ile parti yöneticilerinin ve partililerin katıldığı basın açıklamasında Kepez bölgesi ele alındı.

“BİZ ADAYIMIZA GÜVENİYORUZ”

“Biz adayımıza inanıyor ve güveniyoruz. İttifak görüşmelerine heba etmek, Kepez’e haksızlıktır” diyen Kepez Belde Başkanı Fatma Bengü Baş, “Şuanda Kepez’de birinci olduğumuzu gururla söylemek isteriz.” diye konuştu.

Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kemal Karaduman ise “Siyaset, milletin taleplerine kulak kapatamaz. Biz de kesinlikle ve her durumda donanımlı, birikimli genç adayımızı yalnız bırakmayacağı. Kepez’e Bayram Geliyor haykırışımızı kimse durduramaz, kimse Kepez’i daha iyisi varken yalnız bırakamaz.” dedi.

“En iddialı olduğumuz yerlerden biri de Kepez’dir” diyen İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Adayımız anketlerde öne çıkmaktadır. Adayımızın geri çekilmesi için CHP’nin genel merkez düzeyinde yaptığı uğraş boşunadır. Bayram, bu şehre hizmet etmiş, kendini yetiştirmiş bir üniversite hocasıdır. Başkan adayımız Bayram’ın yanındayız.” dedi.

“İŞTE DEVE İŞTE HENDEK”

Altını çizerek ve vurgulayarak iki tane arzusu olduğunu dile getiren Gökhan Bayram, “İyi Parti’mizin ve Cumhuriyet Halk Parti’mizin genel merkezlerine bir şeyi arz etmek istiyorum; İki adayı genel merkezden çağırsınlar. Kim bu şehre daha çok hizmet etmiş şöyle bir adalet terazisinin önüne koysunlar. Kim daha çok hizmet etmişse onun elinden tutsunlar.

Bir de bir şeye daha dikkat etsin yöneticilerimiz… İşte deve, işte hendek! Kimin bilgi birikimi daha kuvvetliyse, kimin sorunları daha çok çözebileceğine inanılıyorsa, kimin geçmişi yaptıkları daha güçlü ve daha kuvvetliyse ona destek versinler.” diye konuştu.

“KEPEZ’DE ANKET YAPSINLAR”

Kendine inanarak ve güvenerek sözlerine devam ettiğini vurgulayan Bayram, “Madem Kepez’de yönetmeye talibiz. Kepez’de bir anket yapsınlar, Millete sorsunlar. Millet kimi istiyor? Millete rağmen iş olur mu? Kimi istiyorsa onun desteklenmesi daha doğru olmaz mı?” diyerek şu sözlerle Arslan’a “Hodri Meydan” dedi: “Çıkalım halkın önüne, kuralım bir masa… Televizyon burada, çıkalım televizyona… Milletin karşısına! Düğün salonumuz orada, Turhan Mildon Kültür Salonu’muz burada… Masa kuralım, bu masada duygu ve düşüncelerimizi anlatalım. Herkes elinde eteğinde ne taş varsa döksün. Millet toplansın, Kepezli gelsin. Kepezli sorsun, ‘Sen bugüne kadar ne yaptın? Benim evladım için sen Kepez’de ne yapacaksın?’ desin. ‘Kadın ile ilgili, altyapı ile ilgili projen nedir? Bu suların kirecini nasıl arındıracaksın? Bu otobüs sorununu nasıl çözeceksin?’ diye sorsun. Gel bunu bir tartışalım. Vurgulayarak söylüyorum: Hodri Meydan!”

“BU OK BU YAYDAN ÇIKMIŞTIR”

“Oyun arkadaşı seçmiyoruz. Bir şehrin gencini, çocuğunu, kadınını emanet edeceğimiz bir belediye başkanı seçiyoruz. Benim bütün bunların sonrasında iki beklentim var. Biri, İyi Parti’li yöneticilerimiz Çanakkale’de Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek vereceğini ifade etti. Birçok yerde desteklediğini söyledi. Kepez’de Millet bizi istiyor. Diretmenin bir anlamı yok. Millete rağmen iş olmaz. Ya CHP adayını çeksin ya da iki partinin adayı çıksın, teşkilatları çıksın ve bu Millete kendini anlatsın. Millet takdir etsin. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir takım pazarlıklar neticesinde gelecek desteğini de istemiyorum. Ben kendime güveniyorum, çıkalım meydanlara diyorum. Tartışalım, projelerimizi ortaya koyalım diyorum. Bu Milletin seviyesini, durumunu daha iyiye çıkarmanın uğraşı içerisinde olalım diyorum. Ve şunu herkes bilmelidir: Bu ok bu yaydan çıkmıştır. Bu Milletin gönlünde bu sevgi tutmuştur. Bu tohum atılmıştır ve bu fidan hızlıca büyümektedir. Neticesinde çok olgun olacak ve kazanacağız. Buna inanıyorum. Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız!”

“YEZİT GİBİ KAZANACAĞIMA…”

“Dönen dönsün biz dönmeyiz yolumuzdan” diyerek konuşmasına devam eden Bayram, “En nihayetinde, bütün pazarlıklar neticesinde, bütün oyunlar ve hileler sonrasında kaybetsek bile deriz ki; Yezit gibi kazanacağıma, Hz. Hüseyin gibi kaybederim daha iyi…” ifadeleriyle son verdi.

Eylem Gözeldere