Öz “Birlikte kazanacağız”

CHP Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz, projeleri ile Çan’a hayat katacaklarını söyledi. Öz “Birlikte kazanacağız” dedi.

25. ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili ve Mart 2019’da yapılacak seçimler için Çan Belediye Başkan Adayı olan Bülent Öz, “Üreten ve büyüyen Çan için çok çalışacağız” dedi.

ÖNCE ÇAN ÖNCE SAĞLIK

Sağlık konusunda hazırladıkları projelerle Çan’a hak ettiği hizmeti sunacaklarını belirten Öz şunları söyledi:

‘’Önce Çan, önce sağlık! Çan’a derman olacağız. İlçemize açacağımız tıp merkezi ile eksikliğini hissettiğimiz sağlık hizmetlerini Çan’ımıza getirerek ilçe sakinlerimizin civar il ve ilçelere tedavi için gitmesine gerek kalmadan sağlıkta kaliteyi ön planda tutarak, poliklinik, sağlıklı yaşam, ambulans ve evde bakım hizmetleri vereceğiz.” Öz, Tıp Merkezinde, hemşerilerinin 2. Basamak sağlık hizmetleri ile şifa bulacağını, SGK kapsamında ücret alınmadan Belediye Kanunlarının verdiği yetkiler çerçevesinde sunulacağına dikkat çekti.

Çan’da büyük bir eksiklik olarak değerlendirdiği ve vaatleri arasında yer alan Sağlıklı Yaşam Merkezi, Hasta Nakil Aracı ve Evde Sağlık Hizmetleri ile Çan’ın büyük bir değişime uğrayacağını dile getiren Belediye Başkan Adayı Öz; “Çanakkale ilimizde, Çan ilçemiz hayvancılık sektöründe önde gelen ilçelerimizdendir. Çan ilçemizin sütünü ilçemizde işleyeceğiz, üretici daha çok kazanacak, tüketici kaliteli ve sağlıklı ürüne daha kolay ve ucuza ulaşacak.

Bilindiği gibi sınırlarımız içinde süt işleme tesisimiz olmadığı için üretilen sütlerimiz birçok firma tarafından köylümüzden alınarak işlenip satılmaktadır.

Belediyelerin asli görevlerinden biri, ilçesine iş imkanı sağlamak ve ilçe değerlerini kazanç haline getirerek sunmak olmalıdır. Bizler önce ÇAN diyerek yola çıktığımız bu yarışta halkımıza iş imkânı sağlayacak projelerle ilçemizi hak ettiği yerlere getirmenin planını yapmaktayız.

Bu düşünceden yola çıkarak; İlçe köylerimizde üretilen sütlerimizin ilçemiz ekonomisine katkı sağlaması adına devlet hibe destekli kurulacak, süt ve süt ürünleri tesisimizi ilçemize kazandıracağız.

Bu tesisimizde günlük taze süt, tereyağı, yoğurt, beyaz peynir, peynir çeşitleri, gibi birçok ürünü kendi markamızı oluşturarak hem halkımıza ucuz, sağlıklı ve kaliteli ürün imkânı sunacağız, hem istihdam yaratacağız hem de tüm ülke çapında kurulacak dağıtım ağı ve satış noktaları ile tüm Türkiye’ye Çan’da üretilen peynir ve sütümüzü duyuracağız.

Hem üreticimiz hem tüketicimiz kazanacak. Hemşerilerimize de doğrudan iş imkânı yaratacağız.” dedi.