Masal Ödülleri Sahibini Buldu

Okul öncesi yaş gruplarına yönelik masalların yazılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Troya’dan Çanakkale’ye: Masallarla Büyüyelim” yarışmasını kazananlara, ÇASİAD’da düzenlenen bir törenlere ödülleri verildi.

Okul öncesi yaş gruplarına yönelik masalların yazılmasını teşvik etmek ve Troya’nın tanıtımına katkı sağlamak adına Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Troya’dan Çanakkale’ye: Masallarla Büyüyelim” yarışmasının kazananları ÇASAİD’da düzenlenen bir törenle ödüllendirildi.

“Bu tip organizasyonlar Çanakkale’de daim olmalı”

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, ödül töreni öncesi yarışmaya katılanları ve ödüle layık bulanları “Hepimizin çocukluğu masallarla geçti. O sebeple bu yarışmayı bu tip değerlerin tekrar gençlerimize kazandırılmasına adına oldukça olumlu buluyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Umarız bundan sonra bu tip organizasyonlar Çanakkale’de daim olur” sözleriyle tebrik etti.

Değerlendirmeler sonucunda Van’dan katılan Kamuran Uygar ‘Dilefruz’ adlı eseriyle birinciliğe, Sevtap Aydan ‘Damlacığın Hayali’ eseriyle ikinciliğe, Serra Gök ‘Sonsuz Mutluluk Çiçeği’ isimli eseriyle üçüncülüğe layık görüldü.

Yarışmaya katılan iki küçük çocuk ise mansiyon ödülleriyle cesaretlendirildiler. Etkinlik, törenin ardından düzenlenen ikramla devam etti.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com