Çan’a sinema salonu geliyor

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, ilçenin kültürel anlamda en önemli eksiklerinden biri olan sinema salonunun Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinde faaliyete geçeceğini söyledi.

Çan Belediyesi’nin haberine göre Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, ilçe için 25 yıllık bir hayal haline gelen Kültür Sarayı’nı gerçeğe çevirmek için gün saydıklarını açıkladı.

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çan Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Var Bu Yetenek” isimli proje yarışmasının final gününde öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilerin canlı performanslarını beğeniyle izleyen Başkan Kuzu, açılışı için gün sayılan Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi ile ilgili öğrencilere bir müjde verdi.

Bu zamana kadar hiçbir yerde söylemedikleri bir müjdeyi öğrenciler ile paylaşan Başkan Kuzu, Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinin tamamlandığının altını çizerek“ Gençlerimizle oturduğumuz zaman gençlerimizin söylediği ilçemizde sinemanın eksikliğiydi. Her gittiğimiz yerde gençler bunu istiyordu ve bu bir eksiklikti. Biz Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezinin tamamlanmasını bekliyorduk ve tamamladık. İnşallah en kısa sürede bu bölgenin en iyi sineması, vizyon filmleri izleyebileceğimiz bir sinema hizmetinizde” dedi.

Sinema müjdesiyle öğrenciler tarafından alkış yağmuruna tutulan Başkan Kuzu:“  İlk müjdeyi de buradan size verdik. İnşallah bütün vizyon filmlerini izleyeceğimiz bir sinemamız orada olacak. Orası Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi olacak. Bütün faaliyetlerinizi, kültürel, sanatsal etkinliklerinizi orada sergileyebileceksiniz. Ayrıca orada her hafta sonu bir tiyatro gösterimi, vizyon filmleri olacak. Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi çok aktif olarak kullanabileceğimiz bir yer” şeklinde konuştu.