Karnelerini TBMM Başkanı’ndan aldılar

Gelibolu’da bulunan Namık Kemal Ortaokulu’ndaki minikler karnelerini dün TBMM Başkanı Binali Yıldırım’dan aldılar. Meclis Başkanı Yıldırım miniklerle yakından ilgilendi.

Dün tüm yurtta milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşadılar. Çanakkale’de bir okul var ki bu heyecanı üst boyutlarda yaşadı. TBMM Başkanı Binali Yıldırım dün Gelibolu’daydı. Gelibolu’da Namık Kemal Ortaokulu’na ziyarette bulunan Meclis Başkanı Yıldırım miniklerin karnelerini kendi elleriyle verdi. 5.sınıf öğrencilerinden oluşan başarılı bir sınıfta öğrencilere karnelerini veren Başkan Yıldırım miniklerle yakından ilgilendi.

“Yavrularımızın karne heyecanını paylaşmaya geldik”

Karne gününde velilerinde olduğu okulda ailelere yönelik konuşma gerçekleştiren Devlet’in bir numarası Binali Yıldırım, “Bu okulun adı Namık Kemal Ortaokulu, Namık Kemal adını bilmeyen var mı? Namık Kemal kabri Bolayır’da Süleyman Paşa’nın da öyle Allah mekanlarını cennet eylesin. Hepimizin okul sıralarında Vatan Yahut Silistre diye okuduğu bir tiyatro oyunu var. Bu nedir 146 yıl önce yazılmış 1854’te Ruslar tarafından işgal edilen Bulgaristan topraklarında kalan Silistre Kalesi ve oradaki askerlerimizin destan yazan direnişlerini anlatıyor. Silistre bizim şehrimizdi, 141 yıl önce orayı kaybettik. Bugün Bulgaristan sınırları içerisinde ama Silistre’ye gittiğimiz zaman şehrin içinde hiç yabancılık çekmeden Türkçe konuşabilirsiniz. Çünkü orada yaşayan nüfusun hala 3’te 1’i bizim kardeşlerimiz, bizim soydaşlarımız. Değerli Gelibolulular, değerli kardeşlerim ilk donanmayı Gelibolu’da kurduk. Evet, bugün biz sadece yavrularımızın karne sevincini paylaşmaya gelmedik” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com