CHP Bursa Vekili Aydın Çanakkale’de…

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, ekonomik krizin yereldeki etkilerini incelemek için Çanakkale’ye geldi. CHP İl Teşkilatı Binası’nda, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve partililerle buluşan Aydı, burada açıklamalarda bulundu.

Ekonomik krizin yereldeki etkilerini incelemek amacıyla Ekonomi Heyeti çalışma programı kapsamında Çanakkale’ye gelen CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, partilileriyle bir araya geldi. , İlk olarak CHP İl Teşkilat Binası’nda düzenlenen ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile parti üyelerinin bulunduğu bir basın toplantısına katılan Aydın şöyle konuştu:

“Çanakkale’de esnaf kepenk kapatmış”

“Çanakkale’ye geldiğimde ilk izlenimim pek çok esnafın kepenk kapattığı oldu… Ülkenin ekonomisi öyle bir noktaya geldi ki, esnaf daha siftah yapamadan akşamı ediyor. Bu şartlar altında bir ülkeye yatırım gelir mi? Siz şu an paranız olsa Suriye’ye yatırım yapar mısınız? Yapmazsınız. O yüzden ülkemize de artık yatırım gelmiyor. Siz alır da damadı maliyeye, hazineye, her yere koyarsanız durum bu olur. 15-16 yıldır sıcak parayla dönen ekonomiyi sadece betona yatırdıkları için de bu çarklar dönmüyor, üretim olmuyor. Üretim olmadığı için ekonomi de çöküyor. Biz de yerelde bu durumun ekonomiye yansımalarını 13 maddelik önerileriyle yerinde incelemek için Çanakkale’deyiz. Umarız 31 Mart’ta da yerelden başlayarak genele doğru gidecek şekilde Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını hep birlikte göreceğiz.”

“Bu zihniyette bir kişi hakimlik yapamaz”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan da toplantı esnasında söz alarak geçtiğimiz gün Lapseki’de hâkimlik yapan Mehmet Şerif Aktürk isimli bir hakimin sosyal medya üzerinde sarf ettiği iddia edilen sözlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Güneşhan “Mehmet Şerif Aktürk isimli bir hâkimin partimize yönelik sarf ettiği iddia edilen ‘CHP camilere gidilmesinden rahatsızlık duyuyor. Kız çocuklarına eğildiğinde külodu gözükecek kadar kıs etekler giydiren, küçük yaşta erkeklere prezervatif dağıtarak onları zinaya teşvik eden siyasi bir oluşumdan da farklı bir davranış beklenemez’ yönündeki sözleri esefle kınıyoruz. Umarız böyle bir olay gerçekten yaşanmamıştır. Aksi takdirde bu zihniyette bir kişinin hâkimlik yapması kabul edilemez.” Şeklinde konuştu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com