Çanakkale SMMM’den e-Uygulamalar Semineri

Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, üyelerine yönelik olarak e-Uygulamalar Semineri düzenledi.

Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın haberine göre oda tarafından üyelerine mesleki konularda sürekli olarak düzenlenen eğitimlere bir yenisi de önceki gün eklendi. Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda düzenlenen e-Uygulamalar-Defter Beyan Sistemi konusunda verilen eğitime çok sayıda oda üyesi katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Kadir Elibol “Muhasebe mesleği teknolojik gelişmelerden en çok ve en hızlı etkilenen mesleklerin başında geliyor. Eski ve güncel olmayan bilgi ve uygulamalarla bu mesleği icra etmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Oda olarak en önemli görevlerimizden biriside meslektaşlarımıza çağın gerektirdiği en güncel eğitimleri vermek. Bu günde e-Uygulamalar ve Defter Beyan Sistemi Eğitimi ile bu konudaki son değişiklikleri üyelerimize aktaracağız “ dedi.

Konuşmanın ardında İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İSMMMO)Eğitim Müdürü SMMM İnci Şalcı sunumuyla e-Uygulamalar ve Defter Beyan Sistemi konulu seminer gerçekleştirildi.  e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv ve diğer e-Uygulamalar ile 2019 yılı başından itibaren İşletme Defterleri içinde zorunlu hale gelen Defter Beyan Sistemi kullanımı, güncel değişiklikler sistemde karşılaşılan sorunlar ve bunların çözüm yollarının anlatıldığı seminerde meslek mensupları merak ettikleri sorulara cevap buldular.

Mali Müşavirler, stajyerler ve büro çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği seminer sonunda Oda Başkanı Kadir Elibol, İSMMMO Eğitim Müdürü İnci Şalcı’ya teşekkür ederek günün anlam ve önemini belirten bir plaket sundu. Seminer TÜRMOB önceki dönemler Disiplin Kurulu Üyesi İlhan Kabakçıoğlu ve önceki dönem Yönetim Kurulu üyelerimizden Alaettin Çakır da odamız adına Çanakkale ve Truva’yı temsil eden hediyelerini takdim etti.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com