O Hâkim Hakkında Soruşturma Açıldı!

Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, Lapseki’de görev yapan Mehmet Şerif Aktürk hakkında sosyal medya üzerinde yaptığı iddia edilen CHP aleyhindeki siyasi paylaşımlar sebebiyle soruşturma başlattı. Aktürk ise iddiaları reddederek kendini ‘hesabıma birileri rızam dışında girip yapmış bu paylaşımı’ şeklinde savundu.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde hâkim olarak görev yapan Mehmet Şerif Aktürk’ün başı Facebook üzerinden paylaştığı iddia edilen sözler yüzünden dertte.

“Biraz eğildiğinde külotu gözükecek kadar…”

Facebook’ta ‘CHP ve zihniyetini istemiyoruz’ adlı hesaptan Mehmet Şerif Aktürk adıyla yapılan paylaşımda şu sözler vardı:

“Biraz eğildiğinde külotu görünecek kadar mini etek giydirdikleri kızlara halkın önünde jimnastik hareketleri yaptırarak ve 14-17 arasındaki çocuklara prezervatif dağıtıp zinaya teşvik ederek, ahlaktan, hayâdan, dinden, imandan uzaklaştırmaya çalıştılar bu milleti. Elbette misyonu İslam düşmanlığı olan bir parti camiye giden çocuklardan rahatsızlık duyar.”

“Hesabıma rızam dışında girilmiş”

Bu paylaşımın ardından Mehmet Şerif Aktürk hakkında Hâkimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, soruşturma başlattığını duyurdu. Aktürk ise iddiaları reddettiğini belirterek “Hesabıma belirsiz kişilerce rızam dışında girilmiş olup siyasi paylaşım yapılmıştır an itibari ile haberim olmuştur. Rızam dışı içerik derhal silinmiştir. En yakın savcılığa bu hususta suç duyurusunda bulunulacaktır. Beni tanıyan yakın çevreme ve kamuoyuna duyurma ihtiyacı doğmuştur” şeklinde konuştu.

Esra Çanlı