Güler’den sessiz çığlık

Çanakkale Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Parti’li üyesi Av. Adnan Güler, belediye meclisi üyeliği aday adaylığından çekildi. Mecliste üstlenmiş olduğu Grup Başkanvekilliği görevinden de istifasını talep eden Güler’in sessiz çığlığı dikkat çekti.

Geçmiş  dönem Çanakkale Barosu Başkanı olan Avukat Adnan Güler, Çanakkale Belediye Meclisi’nde bir süredir yürüttüğü CHP Grubu Başkanvekilliği görevinden istifasını talep etti. 2019 Yerel Seçimleri için yeniden talip olduğu Çanakkale Belediye Meclis üyeliği aday adaylığından da çekilen Güler’in, seçim tartışmalarından sonra çekilme kararı alması dikkat çekti.

“ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİM”

Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ettiği söylentileri sonrası ulaştığımız Adnan Güler, üyelikten istifa etmediğini belirtirken bu göreve kendisini halkın seçtiğini vurguladı. Sadece Grup Başkanvekilliğini bırakmak istediğini ve aday adaylığından çekildiğini ifade eden Güler, çekilme nedenini açıklamak istemedi.

Güler, 12 Ocak Cumartesi Günü yapılan CHP Merkez İlçe Eğilim yoklamasında, 831 üyenin desteğini alarak 11. sırada yer almıştı.

Eylem Gözeldere

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com