Biga’da olan otopark Merkez’de yok

Çanakkale’nin Merkez İlçe’den sonra en kalabalık ilçesi olan 90 bin nüfuslu Biga’da sürekli olarak otopark açılması vatandaş tarafından takdir gördü. Merkez ilçe sakinleri darısı bizim başımıza dedi!

Çanakkale’nin nüfus yoğunluğu bakımından haliyle en kalabalık ilçesi olan Merkez ilçenin nüfusu 175 bin… Merkez ilçeden sonra en kalabalık ilçe ise 90 bin kişi ile Biga.

Biga Belediyesi’nin katkıları ile Biga’da sık sık otopark açılışlarına tanık olur hale geldik. 90 bin nüfusa sahip Biga’da halkın kullanımı için yapılan ücretsiz otoparklar ve katlı otoparklar vatandaşın takdirini kazandı. Takdirden öte kentte trafik yoğunluğunu azalttı.

 

Çanakkale Merkez’in ise nüfusu 175 binken ve her yıl düzenli olarak göç almaya devam ederken, neden otopark konusuyla ilgili net adımlar atılmadığı ise merak konusu oldu. Cennet Otoparkının yarıda kalmasıyla birlikte vatandaşın otopark konusunda sabrı taştı. Vatandaş her fırsatta kentte çözülmesi gereken en büyük sorunlardan birisinin otopark olduğunu yineledi.

90 bin nüfusa sahip Biga’da açılan otopark kadar 175 bin kişilik Merkez İlçe’de otopark açılsa sorun komple ortadan kalkacak. Biga’da otopark konusunda atılan somut adımlar Merkez’de ne zaman atılacak?

Tunahan Ünsal