Sıra Merkez’de!

Son yıllarda giderek artan kan hastalıkları sonucunda binlerce vatandaş ilik nakli bekler oldu. Kan ve kök hücre bağışının oldukça önemli olduğu bu günlerde Biga’da vatandaşlar örgütlendi. Toplanan vatandaşlar Biga Ortaokulu’nda kan bağışında bulunmak için sıraya girdiler. Sıra metrelerce uzadı, sıranın sonu görülemedi. Aynı şekilde bir kan bağışı etkinliği de Çanakkale Belediyesi tarafından yapılamaz mı?

Beslenme ve zararlı alışkanlıklar neticesinde, dayatılan zorunlu yaşam alanları sayesinde kanser çağın hastalığı halini aldı. Bir taraftan her gün yüzlerce vatandaşa kanser teşhisi konulurken, bir taraftan kanser ve türevi hastalıklar sonucunda bilgilendirmeler ve eğitimler devam ediyor. Çağın vebası halini alan kan hastalıkları için Biga halkı geçtiğimiz gün kenetlendi. Biga halkı Biga Ortaokulu’nda 15 Ocak günü toplandı. Sabah saatlerinde başlayan kalabalık akşama kadar devam etti. Kızılay tarafından kurulan alanlarda kan verme işleminde bulunan Bigalılar sosyal medya üzerinden de binlerce paylaşımda bulundular. Basit, ağrısız ve sorunsuz bir şekilde kök hücre bağışında bulunulabiliyor.

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“İhtiyaç sahiplerinin 5’te 3’üne donör bulundu!”

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, “Bugün Kök Hücre nakli ile ilgili Biga’mızda Kızılay kurumumuz çalışma yapıyor. Gerçekten çok yoğun bir ilgi var. Bigalılarla bir kez daha bugün gurur duyduk. Bigalılar bu önemli çalışmaya katkı veriyorlar. Bigalı bir arkadaşımız İsmail Seki yakın bir zamanda rahatsızlandı ve kök hücreye ihtiyacı var. İçeride yapmış olduğumuz konuşmalarda ihtiyaç sahiplerinin beşte üçüne uygun donör bulunduğu tespit edilmiş. Önümüzdeki günlerde 25-26-27 Ocak günlerinde Biga Belediyesi önünde kök hücre için kan alımı yapılacak. Biga halkını bu ulvi göreve destek olmaya davet ediyorum “ açıklamasında bulundu.

“25-26-27 Ocak’ta Biga Belediyesi önünde”

25-26-27 Ocak tarihlerinde Biga Belediyesi önünde gerekli hazırlıklar yapılacak ve vatandaşlar kan vermek için Belediye önünde toplanacaklar. Biga halkı kenetlendi ve üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yapıyor.

“Çanakkale Belediyesi neden yapmasın!”

Neden Çanakkale’de olmasın? Çanakkale Belediyesi’nden önümüzdeki günlerde böyle bir etkinlik görebilir miyiz? Çanakkale’de Biga’da yapılan kan bağışı etkinliği Belediye tarafından organize edilemez mi?

“Çanakkale seferber oldu!”

3.5 yaşında olan Öykü Arın, Miyelomonistik Lösemi ile cebelleşiyor. Acil bir şekilde ilik nakli yapılması gereken Arın, kurtuluşunu bekliyor.

İsmail Seki, ÇOMÜ Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde akademisyen. Seki’de bir ay önce kan hastalığı teşhisi sonucu hastalıkla boğuşmaya başladı.

Çanakkale Öykü ve İsmail Seki için seferber oldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com