Gazetelerden Kese Kağıdı Yapılacak!

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, çevresel atıkları en aza indirgemek için belediye olarak gazetelerden kese kağıdı üretimi yapacaklarını belirtti ve ekledi: “Böylelikle hem gazetelerin geri dönüşümünü sağlamış olacağız hem de naylondan bir kere daha kurtulmuş olacağız.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, son dönemlerde ülke çapında giderek yaygınlaşan ‘plastik poşet’ kullanımının önüne geçmeye dair oluşturulan farkındalığa belediye olarak sahip çıktı. Gökhan, çevresel atıkların çevreyi kötü anlamda etkilediğini ve Çanakkale Belediyesi olarak bunun önüne geçmek için çeşitli projeleri olduğunu belirtti.

“Hem istihdam hem çevre duyarlılığı”

Başkan Gökhan, “Yakın zamanda gazete kağıtlarından kese kağıdı üretimine başlayacağız. Gazeteleri toplayıp onlardan kese kağıdı yapacağız. Böylelikle hem gazetelerin de geri dönüşümünü sağlamış olacağız hem de naylondan bir kere daha kurtulmuş olacağız. Bunu yoğun olarak takip edersek başarırız diye düşünüyorum. Tüm Türkiye’de bu konuda adımların atılması istihdam için de çevre duyarlılığı için de oldukça faydalı olacaktır” şeklinde konuştu.

Esra Çanlı

 



WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com