Kurucu Cumhurbaşkanı unutulmadı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ölüm yıldönümünde Çanakkaleli siyasilerce unutulmadı.

Kardeş ülke adıyla anılan Akdeniz’deki adamız olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ölüm yıldönümünde anıldı. Çanakkaleli siyasiler Denktaş ile ilgili sosyal medyada paylaşımlarda bulundular.

Konuyla ilgili, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, ““Halkımın bir parmağını ısıracaklar, 10 parmağı acıyacak.” Millet olma bilincini ne denli veciz anlatmış sayın Denktaş, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Bağımsız KKTC’yi dava edinmiş Rauf Denktaş’a saygı ve rahmetle…” cümlelerini kullandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “KKTC’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı vefatının 7. Yılında saygı ve rahmetle anıyorum. Davası ve ülkesi uğruna bir ömrü harcayan lider mekanın cennet olsun” paylaşımında bulundu.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ise, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ı vefatının 7. Yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com