Kahvenin Cilde Mucizevi Etkisi!

Türk kahvesi, lezzeti kadar faydalarıyla kendinden söz ettiriyor. Bir fincan kahvenin telvesi ise cildimize adeta detoks etkisi yapıyor.

Türk kahvesinin faydaları saymakla bitmiyor. Fakat içmesi böylesine lezzetli olan kahveyi cilde sürmenin de oldukça faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Kahve maskesi

Aç karnına içilen bir fincan şekersiz kahve zayıflamak isteyenlere bire birken, o kahvenin telvesini yüze uygulamak ise problemli ciltlere bire bir! Öyle ki, ışıltılı bir cilt görünümü elde etmek için içtiğiniz kahvenin dibinde kalanları temizlenmiş bir cildinize sürmeniz ve 10 dakika bekleterek yıkamanız dahi yeterli…

Tonik veya peeling de yapılabiliyor

Bu faydalı içeceği, tonik olarak kullanmak da mümkün. Dilerseniz normal kahve pişirir gibi bir miktar kuru kahveyi cezveye alıp biraz ısıtıp ardından o ılık karışımı bir pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz.

Doğal detoks etkisi yaratacak bu karışımı, dilerseniz bir tatlı kaşığı limon suyuyla da zenginleştirip cildinize peeling yapabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için ise en az bir ay, haftada bir kere bu karşımı cilde uygulamak gerekiyor…

Esra Çanlı