Heyecanlı bekleyiş son bulacak

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere az bir zaman kala Belediye Başkan Adayları açıklanmayan Ak Parti’de çalışmalar hızlandı. Ak Parti’de aday isimleri şimdilik gizli tutulsa da 20 Ocak’ta konu netlik kazanacak. Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Çanakkale’ye gelerek, adayları bizzat Çanakkale halkına duyuracak.

CHP 31 Mart’tan önce Belediye Başkan Adayını, Belediye Meclis ve İl Genel Meclisi adaylarını sandıkta belirledi. CHP 31 Mart öncesinde çokça sandık provası yaptı…

CHP demokratik süreci tamamladı

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde siyasi partilerde çalışmalar hız kazandı. Yapılan ön seçimlerle adından sıkça söz ettiren Cumhuriyet Halk Partisi’nde taşlar yerine oturmaya başladı. CHP’nin Çanakkale’de belediye başkan adayları geçtiğimiz aylarda netlik kazandı. Adaylar bulundukları İlçelerde seçim hazırlıklarına başladılar. Özellikle Çan Belediye Başkan Adayı olan Bülent Öz, aktif çalışması ile dikkat çeken isimlerden oldu.

İYİ Parti adayları kamuoyuna duyuruldu

İYİ Parti İlçelerdeki adaylarını tek tek basın mensupları ile haftalar önce buluşturdu. Kameralar karşısına geçen adaylar kendilerini tanıtarak, İYİ Parti adına bulundukları ilçe ve beldeleri alacaklarını ve kendilerine güvendiklerini dile getirdiler.

Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Çanakkale’ye geliyor!

Ak Parti bu süreç içerisinde adaylarını gizli tutmayı başardı. Basına sızan ufak tefek bilgiler dışında Ak Parti’de Çanakkale Belediye Başkan Adayı olan Ayhan Gider’in dışındaki isimler daha netliğe kavuşmamıştı. Başta partililer olmak üzere Çanakkalelilerinde merakla beklediği adayların kimler olduğu 20 Ocak’ta açıklanacak. Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Çanakkale’ye gelecek ve Ak Parti Belediye Başkan Adaylarını tek tek kamuoyu ile paylaşacak. Seçimler 31 Mart’ta olmasına karşın henüz partilerde görünür çalışmalar ve yoğunlaşılmış projeler görülmezken, Çanakkale halkı adayları merakla bekler oldu. Çarşı’da, pazarda vatandaş CHP Adayı Ülgür Gökhan ve Ak Parti adayı Ayhan Gider dışında kafaların karışık olduğunu dile getirdi.

“Net tarih 20 Ocak…”

Konuyla ilgili Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, gazetemize yapmış olduğu açıklamasında, “Adaylar belirlendi. Kamuyouna duyurusu yapılacak. 20 Ocak’ta Genel Başkan Yardımcımız Numan Kurtulmuş Çanakkale’de olacak. Adayları kamuoyu ile kendisi paylaşacak. Ak Parti’de projeler ve çalışmalar hızla devam ediyor. Yerel seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyoruz. Çanakkale’de yer sıkıntısı olduğu için henüz aday tanıtımının nerede yapılacağına karar vermedik. İÇDAŞ aday tanıtımı için küçük gelecektir. Uygun bir yer bulduğumuzda kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Açıklandı, açıklanacak diye beklenen Ak Parti adayları için net tarih 20 Ocak…

Adaylığı beklenen isimler şu şekilde:

Ak Parti’de, ilçe Belediye Başkanlıkları için adı geçen isimler ise şu şekilde oldu: Eceabat-Adem Ejder, Gökçeada-Muzaffer Dağlar, Bozcaada-Mustafa Mutay, Umurbey-Sami Yavaş, Ayvacık-Ünal Şahin, Gelibolu-Bülent Çetin, Biga-Bülent Erdoğan, Çan-Abdurrahman Kuzu, Bayramiç-Sadettin Arslan ve Yenice-Veysel Acar…

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com