Ezine’nin ‘Çöp’ Çocukları!

Ezine’nin çöp yığınları arasına terk edilen köpek yavruları görenlerin yüreğini sızlattı. Daha da acısı ise Ezine’de çöplüğe ‘can’ atmanın bir gelenek halini alması!

Ezine’de sokak canlarının yaşadığı çaresizlik, hayvanseverlerin duyarlılığı sayesinde gün yüzüne çıkıyor. İlçenin çöp yığınlarıyla dolu bölgesinde, pek çok sokak köpeği yine ve yeniden ölüme terk edildi.

“Sesimiz artık duyulsun”

Bir hayvanseverin sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan acı gerçek, pek çok duyarlı vatandaşı isyan ettirirken olayla ilgili ise şu satırlara yer verildi:

Ezine çöp çocuklarının gerçeği, yaşama tutunmaya çalışan küçücük canlar ve bir çok atılmış sayısız can hayat mücadelesi veriyor açlık ve soğukla. Bitti derken tekrar tekrar başlıyor. Öncesini bilmiyorum düşünmek bile acı verici. Hadi ben 1,5 senedir gidiyorum çöpe mama, tedavi ve hatta korumaya aldıklarımla ilgileniyorum ama yok ki sonu yenileri atılıyor, üstüne bir de imkanlar sınırlı tam bir savaşa dönüyor bizimkisi. Dayanamam dediğiniz kayıpları ben bu 1,5 senedir nerdeyse her gün yaşıyorum. Elimde onlarca canı kaybediyorum ve inanın alışılmıyor her defasında günlerce ağlıyorum. Asla, asla unutmuyorum. Evdeki canıma sevgim neyse çöp çocuklarıma da aynı ama imkanlar izin vermiyor. Sesimiz artık duyulsun, bu canların bu çaresizliği artık sona ersin. Yaşam hakları verilsin istiyorum çok mu? 6 bebek ve anneleri için yuva bulmak elzem en azından geçici yuva.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com