Belediye’den ‘File’ İstihdamı!

Çanakkale Belediyesi’nin Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi’nde başlattığı proje kapsamında 35 kadın, yaklaşık iki haftadır file örüyor. Başkan Ülgür Gökhan, poşet kullanımının önüne geçmek ve fileyi yaygınlaştırmak için başlatılan projeyi yerinde incelemek için dün Fevzipaşa Mahalle Meclisi’ni ziyaret etti. Gökhan, konuya değin açıklamasında ise projeyi “hem kadınlarımızı istihdam ediyoruz hem de naylon kullanımının önüne geçmiş oluyoruz” sözleriyle değerlendirdi.

Çanakkale Belediyesi öncülüğünde, Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi’nde başlatılan uygulama kapsamında 35 kadın, 2 haftadır file örüyor… Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise dün projenin yürütüldüğü atölyeyi ziyaret ederek Fevzipaşalılar’la bir ara geldi.

“Fileleri ücretsiz dağıtacağız”

Çalışmaları yerinde izleyen Gökhan, projeye dair görüşlerini paylaştığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Naylon poşet, Türkiye’nin gündeminde yoğun olarak geliyor bugünlerde. Biz de bu konuyla ilgili bir adım atmak istedik. Fevzipaşa’daki kadınlarımızla birlikte burada atölye gibi bir oluşum yaptık. Kadınlarımız burada, naylon kullanımının önüne geçmek için file örüyor. Biz de bunları belediye olarak alacağız ve pazarda değerlendireceğiz. Filelerimiz vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacak. Amaç burada naylon kullanmamak ve bu filelerden faydalanmak.”

“Kadınlarımıza iş imkânı oldu”

Başkan Gökhan, projenin faydalarını ise “Bu proje hem kadınlarımıza iş imkanı oldu hem de toplumu bilinçlendirmiş oldu. Naylon kullanımının önüne geçmede duyarlılık oluşturmuş oldu. Kısaca hem kadınlara istihdam hem de çevreye faydalı bir proje oldu. Fevzipaşalılar da beceriklidir. Gördüğünüz gibi kısa sürede toplanmışlar, güzel bir iş çıkarmışlar. Biz de belediye olarak bu tür projeleri desteklemeye ve böyle konularda adımlar atmaya devam edeceğiz” dedi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com