İnce: “Sorunu Çöz, Bülent Öz!”

Yerel seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerdir Çanakkale’nin Biga ve Çan ilçelerini ziyaret eden CHP Önceki Dönem Cumhurbaşkanı Aday Muharrem İnce, Çan’da Menderes Parkı’nda yaptığı konuşmada Bülent Öz’e tam desteğini sunarak “Başarılı bir milletvekiliydi, başarılı bir belediye başkanı olacak. Çan’da sorun var, sorunu çöz; Bülent Öz!” sözlerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Önceki Dönem Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, geçtiğimiz günlerde geldiği Çan Menderes Parkı’nda vatandaşlarla buluşarak önemli açıklamalarda bulundu. CHP Çan Belediye Başkan Adayı Bülent Öz’e tam desteği sunan İnce, hem yerel hem de ulusal anlamda ülkenin içinde bulunduğu çıkmazın 31 Mart’ta son bulması gerektiğini söyledi.

“Türkiye esnaf lokantası gibi!”

Konuşmasında ülkede hiçbir kurumun gerekli liyakatle yönetilmediğini belirterek buna başından geçen bir olayı örnek veren İnce şöyle konuştu: “Geçen Avusturya’da bir çiftliğe gittim. Çiftliğin sahibi Avusturya Damızlık Birliği Başkanı. Adam ahır geldi, şaşırdım. Bir dakika dedim, bu oteller, bu çiftler, tüm buraların patronu sen değil misin? Nasıl ayağında çizmeyle ahırdasın, dedim. Adam, ‘Damızlık Birliği Başkanı olabilmek için o sektörde faaliyet göstermek gerekiyor’ dedi, ‘kanun böyle’ dedi, ‘O işi yapacaksın’ dedi. Bizde böyle bir liyakat sistemi var mı? Yok. Türkiye aynı esnaf lokantası gibi. Burada bir esnaf lokantası var, sahibi olan arkadaş gezmeye gidecek. Kasayı kime bırakır? Ya oğlana, ya damada ya geline ya Çocuğa bırakır. Türkiye de böyle işte. Türkiye’nin kasası damada teslim edilmiş. Kasa damatta. Bu gidişe dur dememiz lazım. Bakın, dur diyemezsek; hazineyi damada bağladı, yakında darphaneyi de oğlana bağlar taze taze yemek için…”

“Çıkışın yolu 31 Mart’tan geçiyor!”

İnce, ülkenin içinde bulunduğu buhran kurtulmasının yolunun ise 31 Mart seçimlerinden geçtiğini söyledi. Bu anlamda tüm yerel belediyelerin koordine içinde çalışması gerektiğini, Çan içinse Bülent Öz’ün tecrübesine güvendiğini söyleyen İnce “Buradan çıkacağız. Buradan çıkışın yolu, ışığı 31 Mart’ta belediyelerden geçiyor. Ben Bülent Öz kardeşimize de güveniyorum. Çan’ın sorunları var. O sorunları çözeceğine inanıyorum. Başarılı bir vekildi, başarılı bir belediye başkanı olacak inşallah. Ne diyelim? Çan’da sorun var, sorunu çöz; Bülent Öz!” dedi.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com