CHP’de Yeni Gündem: Fermuar

Cumhuriyet Halk Partisi’nde hafta sonu seçim heyecanı vardı. Belediye Meclis üyeliği aday adalarında ise ilk 8’e girip girememe kaygısı… Fermuar sisteminin uygulanıp uygulanmayacağı, CHP’nin önümüzdeki günlerde yeni gündemi olacağa benziyor.

Çanakkale Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı olan 47 ismin 38’i, eğilim yoklaması yapılması için imza vermişti. Kontenjan üyeler ve fermuar sistemi (genel merkez kontenjanı) kapsamında tek sayılardan oluşan (1.,3.,5.,7…) meclis aday sıralamasına girmek isteyen aday adayları, Cumartesi Günü yapılan temayüle dahil olmadı.

Seçim günü Çataltepeliler önünde stant açan partililer, fermuar sisteminin uygulanmamasını istedikleri kağıtları imzalayarak CHP Genel Merkezi’nden seçim sonucu demokrasinin gereğinin yapılmasını talep ettiler. Yüzlerce üye tarafından imzalanan evraklar, genel merkeze gönderilecek.

BAŞKAN GÖKHAN DA FERMUARA KARŞI

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da her fırsatta karşı olduğunu dile getirdiği fermuar sistemi, genel merkez ile yapılan görüşmelerin ardından ilerleyen günlerde CHP’nin gündeminde geniş yer bulacağa benziyor.

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com