AVM yönetimi basınla buluştu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün ertesinde 12 Ocak Cumartesi günü 17 Burda AVM yönetimi basınla kahvaltıda bir araya geldi.

17 Burda AVM yönetimi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle basın mensupları ile kahvaltılı bir etkinlikte bir araya geldi. Ot Cafe’de Cumartesi günü saat 10.00’da düzenlenen kahvaltıya çok sayıda basın mensubu katıldı.

Kahvaltı sonunda konuşma yapan 17 Burda AVM Müdürü Tuncay Cingöz, “Bu işletmede aşağı yukarı 1300 kişi çalışıyor. Bunun 100 kişisi farklı memleketli diğer kalanı Çanakkalelidir. Bizim amacımız 2019’da oluşacak zor şartlara rağmen bu tabloyu korumaktır. Çanakkale güzel bir şehir, insanlar alışverişi ve para harcamayı seviyor. Başarılı bir AVM. Şunu söyleyebilirim İstanbul’da ki birçok AVM kadar ciro üreten, kişi başı harcaması yüksek olan bir AVM. Bunu bu sene korumak istiyoruz. Bazı kapanan mağazalarımıza var ama açılan mağazalarımızda var. Kapatılan mağaza oranı normal oranda mutlaka bir şey boşalsın yenisi gelsin. Şuan birkaç tane yeni marka gelecek. Yeni mağazaları söyleyemiyorum görüşme aşamasındayız. Mağaza da dört marka kapandı. Yılda dört ya da beş mağazanın kapanması çok normaldir. Bizden kaynaklı olmayan batan firmalar var. Yenisi gelecek. Bakıyorsunuz kapanan mağaza üç tane var” dedi.

Tunahan Ünsal