Çavdar’dan Taşçı’ya eleştiri

Türk Sağlık Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar yaptığı yazılı açıklamayla İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı ve icraatlarına eleştirilerde bulundu.

Türk Sağlık Sen Çanakkale Şube Başkanı Turan Çavdar, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı’ya yönelik eleştirilerini yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bilindiği üzere Çanakkale İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Ali Taşçı göreve başladığı dönemden bu yana geçen zaman süre zarfında sağlık personeline verdiği sözleri yerine getirmemiştir.  Liyakatin olmadığı yönetim kadrolarındaki tercihleri ve uygulamalarıyla başarısız bir yönetim sergileyerek hayal kırıklığı yaratmış ve yaratmaya devam etmektedir. Son olarak ilimiz yataklı tedavi kurumları ve ağız diş sağlığı personelini kapsayan yeni kazanımlı banka promosyon antlaşması sözünü yerine getirememiş, sağlık personelini hayal kırıklığına uğratmış, umutları boşa çıkarmıştır. Bu beceriksizliğinin, öngörüsüzlüğünün ve iş bilmezliğinin bir sebebi de kılavuzu olan malum sarı sendikadır. Verdiği promosyon sözüyle sağlık çalışanlarına, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda umut vaat eden Sağlık İl Müdürü Dr. Ali TAŞÇI sözünü yerine getirmeyerek personelinin moral ve motivasyonunu düşürmüştür.

Bu ilk midir?

Daha önce göreve başladığı dönemde sağlık personelinin ihtiyacı ve hakkı olan kreş konusunda çözüme kavuşturacağı sözünü veren İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Ali Taşçı bu sözünü de yerine getirememiş, geçici çözüm ile hiç ekonomik olmayan başka bir kuruma ait olan bir kreş ile protokol antlaşması yolunu tercih etmiştir.

Çanakkale M. Akif ERSOY Devlet Hastanesi yemek hizmeti ihalesini gerçekleştirmiş, hazırladığı ve gerçekleştirdiği yemek ihalesiyle personel, hasta ve hasta yakınlarında hayal kırıklığı yaratmış, yemek hizmetinin daha da kalitesiz, lezzetsiz ve yetersiz olmasına olanak sağlamıştır.

Tarafsızlık ilkesiyle bağdaşmayan yönetim anlayışı ile Çanakkale M. Akif Ersoy Devlet Hastanesi İşyeri Yetkili sendikası Türk Sağlık Sen in görüşme taleplerini reddederek randevu vermeyen Sağlık İl Müdürü Sayın Dr. Ali Taşçı; malum sarı sendika ile her platformda görüşerek tarafsızlık ilkesini çiğnemiştir.

Geçici görevlendirme yetkisini kamu yararı gözetmeksizin, personeline cezai müeyyide olarak tercih etmiştir. Kamu yararına değil, devletin ekonomik zararına sebep olmuştur. Personel dağılım cetvelini yayınlamayarak İl içi yer değişikliği tayin taleplerin de sadece malum sarı sendikanın isteklerini yerine getirerek hakkaniyet ilkesini çiğnemiş, mağduriyetlere sebep olmuştur.

Sağlık İl Müdürü Sayın Dr. Ali Taşçı daha önce İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptığı Uşak ilimizde de aynı yönetim anlayışını göstererek, görev süresinin sonunda arkasından lokma dökülmesine kadar varan eylemlerin olmasına zemin hazırlamıştır. Kendisine hatırlatmak isteriz ki tarih tekerrürden ibarettir. Yönetim anlayışında liyakati, ehliyeti, hakkaniyeti ve tarafsızlığı ilke edinmez ise tarih tekerrür edecektir.

İlimizde Çanakkale Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte tıp hizmetinde akademik de kariyeri olan (Prof. Doç.) liyakat sahibi, devletine ve milletine sadakat ile bağlı hekimler hizmet sunar olmuştur.  Lakin bu gelişme ilimizin sağlık yönetim kadrolarına yansımamıştır. Biz inanıyoruz ki en kısa zaman da karar verici pozisyonda olanlar ilimizin sağlık yönetim kadrolarını da akademik kariyeri olan, liyakat sahibi, devletine ve milletine sadakat ile bağlı sağlık personelinden oluşturacaktır. Güzel ilimiz Çanakkale’nin il sağlık yönetimi ehliyeti yetersiz sadece sadakat (kime ?) kriteri olan insanlarla yönetilemeyecek kadar önem arz etmektedir.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com