Profesör Doktor Karaman’dan Gökhan’a Teşekkür

Çanakkale Belediye Meclisi’nde bu dönem hizmet etmeye aday olan Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dikkat çekti.

Çanakkale Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan’ın kontenjan adayı olarak bilinen isimler arasında yer alan Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman, sosyal medya hesabından özgeçmişini ve siyasetten beklentilerini paylaştı. Kentin sevilen doktorlarından Karaman, yıllar öncesine dayanan Çanakkale’ye hizmet etme isteğini gerçekleştirme olanağını bulabilme ihtimali için katkı sunanlara teşekkür etti.

Prof.Dr.Karaman’ın paylaşımı şu şekilde oldu:

“CHP’den Çanakkale Belediye Meclis üyeliğine adayım. Gelibolu’da astsubay bir baba ile ev hanımı bir annenin çocuğu olarak doğdum. Cumhuriyet değerlerine bağlı bir ailede Cumhuriyet’in olanakları ile hiçbir zaman sınırlandırılmadan ve hayal ettiğim her mesleği seçebileceğimi bilerek yetiştirildim. Kendini mesleğine adamış birçok öğretmenimden ‘iyi ve eğitimli’ bir insan olmanın önemini de öğrenerek, tıp fakültesi mezuniyetine kadar İzmir’de okudum. Sonrasında ihtisas için Kayseri Erciyes Üniversitesi’ne, öğretim üyesi olmak için de Malatya İnönü Üniversitesi’ne gittim. Doçent olduktan sonra 2007 yılında Çanakkale’de Tıp Fakültesinin öğretim üyesi almaya başlaması ile birlikte, şehrime hekim ve öğretim üyesi olarak hizmet etme hayalimi de gerçekleştirmek için geldim.

“HAYALLERİMDEN BİRİ ÇANAKKALE’YE HİZMET ETMEKTİ”

Çok uzun yıllar öncesine dayanan hayallerimden biri de Çanakkale’ye yerel yönetimde hizmet etmekti. Doğduğum ve yaşamaktan çok mutlu olduğum ve yaşlanmayı umduğum bu güzel şehrin sağlıklı şehir olarak büyümesi, yaş dostu bir şehir olarak gelişmesi için bir katkım olursa hayatımdaki bir hedefimi daha gerçekleştirmiş olacağım. Bu şansı bana verdikleri için Sayın CHP yönetimine ve Sayın Ülgür GÖKHAN’a çok teşekkür ediyorum.”

Gizem Erdoğan