Mutan, “Sorumluluktan kaçmak yakışmaz”

Kepez Belediyesi geçtiğimiz günlerde Kadrolu İşçileri adına sendika ile toplu sözleşme görüşmelerine başladı. Görüşmelere İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram katılırken, CHP Adayı Birol Arslan’ın katılmadığı gözlendi.

Kepez Belediyesi geçtiğimiz günlerde kadrolu işçilerin sözleşmeleri ile ilgili sendika ile görüşmeye başladı. Görüşmelere Belediye Başkan Adayları ve Belde Başkanları davet edildi. CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Birol Arslan’ın görüşmelere katılmadığı gözlendi.

Konuyla ilgili Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Belediyemiz Kadrolu İşçileri adına sendika ile yapacağımız toplu iş sözleşmesi görüşmelerine Kepez’de Belediye Başkanlığına Aday olanları da davet ettiğimizi gerek basın yoluyla gerekse Meclis toplantılarında defalarca dile getirdim. Belediyemiz Sendika Temsilcisi ise bizzat Belde Başkanları ile görüşerek bu daveti tekrarladı. Belediye Başkanlığını 31 Mart itibariyle sonlandıracak bir siyasetçi olarak istedim ki; önümüzdeki dönemi bağlayan bir karara tüm partilerin muhtemel Belediye Başkanlarını da ortak edeyim. İşçilerimizin hak ettiği ücreti ortak akılla, belediyemizin mali durumunu ve kanunu sınırlamaları paylaşarak belirlerken fikirlerini almak istediğimiz muhtemel adaylardan Çarşamba günü sendika ile gerçekleştirdiğimiz toplantıya sadece İYİ Parti adayı Gökhan Bayram’ın katılması diğer davetli adayların ise mazeretsiz ilgi göstermemesi üzüntü vericidir” dedi.

Tunahan Ünsal