Ford’dan İMKB’ye araç hibesi

Ford Otosan tarafından gerçekleştirilen “Meslek Lisesi Memleket Meselesi” projesi kapsamında gerçekleştirilen araç dağıtımlarının 17.’si Çanakkale’de gerçekleştirildi. Düzenlenen törenle Ford Otosan tarafından İMKB Meslek Lisesi’ne bir araç hibe edildi.

Ford Otosan tarafından Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesi kapsamında düzenlenen 47 ilde 71 araç dağıtımlarının 17’.si Çanakkale’de gerçekleştirildi. Firma tarafından İMKB Lisesi’ne Ford marka araç hibe edildi. Düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Fırat, İMKB Meslek Lisesi Müdürü Metin Bilgiç ve okul öğretmeni Sedat Tayyar, Ford Otosan Satış Sonrası Bölge Müdürü Mehmet Anıl Buzrul ve yetkililer, Ford Otosan Çanakkale Bölge Bayi Arslanlar Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü İlyas Arslan, Servis Müdürü İlhan Dinç ve bayi yetkilileri katıldı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük yaptığı konuşmada “Bu proje kapsamında İMKB Meslek Lisesi’ne hibe edilen bu araç için Ford Otosan ailesine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ford Otosan Satış Sonrası Bölge Müdürü Mehmet Anıl Buzrul ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye’nin kalkınmasına destek vermek amacıyla farklı alanlarda sosyal sorumluluk projeleri yürüten Ford Otosan ailesi olarak, liselerin motor ve teknik bölümlerinin geliştirilmesi amacıyla 47 ildeki 71 farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yeni nesil teknolojilerle donatılmış 71 adet aracı bayilerimizin de desteği ile bağışlıyoruz. Böylece 47 ildeki mesleki ve teknik lise öğrencileri, uygulamalı eğitimler ile ilk kez yeni nesil teknolojilere sahip motorları, elektronik sistemleri ve diğer tüm parçaları inceleme ve üzerinde çalışma yapma fırsatına sahip olacak. Bugün Çanakkale’de 71 aracın 17.’sini teslim ediyoruz, öğrencilerimizin eğitimine faydalı olmasını diliyoruz.” dedi.

Ford Otosan Çanakkale Bölge Bayi Arslanlar Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü İlyas Arslan da yaptığı konuşmada “Proje kapsamında hibe edilen araç Çanakkale İMKB Meslek Lisesi öğrencilerinin pratik eğitimde daha başarılı olmalarını sağlayacaktır. Hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com