Türkülerle Diriliş Destanı

İtilaf Devletleri’nin Gelibolu’dan tahliyesinin 103. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Bir Diriliş Destanı Çanakkale adlı Türk Halk Müziği Konseri yoğun ilgi gördü.

Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın haberine göre İtilaf Devletleri’nin Gelibolu’dan Tahliyeleri’nin 103. Yıldönümü nedeniyle 9 Ocak etkinlikleri kapsamında ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde Başkanlığımız tarafından “Bir Diriliş Destanı Çanakkale” temalı düzenlenen konsere Çanakkale halkı yoğun ilgi gösterdi.

Günün anlam ve önemine yakışır bir özenle ve eşsiz bir repertuar ile hazırlanan ‘Bir Diriliş Destanı Çanakkale’ adlı yapımda Çanakkale Şehitleri, 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitlerimiz yâd edildi. Serdar Tuncer’in sunumu ve sanatçıların eşsiz performansıyla hem Çanakkale ruhu tekrar yaşatıldı.

TRT’de canlı olarak yayınlanan konsere Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Tarihî Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer, Çanakkale İl Jandarma Komutanı Emrullah Büyük, Çanakkale protokolü ve vatandaşlar katıldı.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com