“Kurulacak köprüler partimizi de iktidara taşıyacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Gülay Güney Sarıkaya, aday olma nedenlerini ve üye seçilirse kent için yapabileceklerini gazetemize anlattı.

12 Ocak Cumartesi Günü Çataltepeliler Derneği’nde yapılacak parti içi eğilim yoklamasında, belediye meclis üyeliğine talip olan Gülay Güney Sarıkaya da yarışan isimlerden biri olacak. Sarıkaya, gazetemize yaptığı açıklamada aday olma nedenlerini ve kent için planlarını aktardı.

Sarıkaya, “Belediye meclis üyeliği görevinin, demokrasi anlayışının temel taşı olan katılımcılık ilkesi ile yapıldığında başarılı olunabilecek bir kamu hizmeti olduğuna inanıyorum. Yerel yönetimler, kentlilerin refahı ve konforu için sundukları hizmetlerde, bilgi ve bilimsel düşünceyi önceleyerek kente bütüncül bakabilmeyi ve kamu yararını gözetmeyi esas aldıkları oranda başarılı olabilirler düşüncesindeyim.

Kentte var olan kültürel ve doğal kaynakları koruyup kollayan, gerektiğinde bu amaçla hukuksal boyutta mücadele veren bir yerel yönetim anlayışının güçlendirilmesinden yanayım. Kentliye verilen hizmetlerde dezavantajlı kesimlerin öncelenmesini, kadınlar, çocuklar ve gençlerin sorunlarına  dönük çözümler üretilmesini çok anlamlı ve değerli buluyorum.

Hava, su, toprak gibi yaşamsal değerlerin korunması, eğitim, istihdam, tarım, enerji üretimi gibi konularda yaratılacak çözümler; bir bütün olarak kent yaşam kalitesinin geliştirilmesinin yegane yoludur. Bunun karşılığı da sosyal demokrat ilkeler ışığında ete kemiğe büründürülecek sosyal belediyeciliktir.”

“KENTTEKİ YAPILAŞMAYA KATKILARIM OLACAĞINA İNANIYORUM”

“Saymış olduğum bu genel yaklaşımların dışında Harita Mühendisliği meslek disiplini açısından bakıldığında kentteki yapılaşmaya ve planlamaya dair de katkılarım olacağına inanıyorum. Yerel yönetimlerin kentlerde demokrasinin gelişimine sunacağı katkılar ile birlikte, sosyal belediyecilik hedefleri ile halkımızla kuracağı köprüler aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisini iktidara taşıyacak zemini yaratacaktır. Bu bağlamda yereldeki başarılı performansın etki alanları, ülkemizin demokrasi, özgürlük ve barış iklimine önemli katkılar sunacaktır. Ülkemizin yerelden başlayarak böylesi bir değişime olan ihtiyacı her geçen gün kendisini daha da çok hissettirmektedir. Bir yandan her yönüyle Çanakkale halkının yaşam kalitesini yükseltmek için çaba gösterirken diğer yandan sosyal demokrasinin ilkeleri temelinde dayanışma ile örülmüş katılımcı bir belediye meclisi performansına katkı sunmak adına bu göreve talip oluyorum.

Cumartesi günü Çataltepeliler Derneği salonunda yapılacak olan ‘Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Aday Adayları’ üye bazında eğilim yoklamasında üyelerimizin desteğini istiyorum.” dedi.

GÜLAY GÜNEY SARIKAYA KİMDİR?

“2019 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çanakkale Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı olarak; klasik olacak ama önce kendimden biraz bahsedeyim.

1969 yılında Çanakkale, Lapseki ilçesinde doğdum. Ortaokul ve lise eğitimini Üsküdar Kız Lisesi, Üniversite eğitimini İTÜ Harita Mühendisliği bölümünde tamamlayıp 1993 yılında Çanakkale Belediyesi’nde çalışmaya başladım. 1995 yılında kendi mühendislik ofisimi açtım ve halen iş hayatımı orada sürdürmekteyim. 17 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim ve son dönem il yönetiminde görev aldım.”

Nermin Yıldız

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com