Mutan, “Umudu beslemeye çalışıyoruz”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan basın mensupları ile kahvaltılı bir etkinlikte bir araya geldi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Kepez Belediyesi tarafından basın mensuplarına kahvaltı ikram edildi. Kahvaltılı bir etkinlikte basın mensuplarıyla bir araya gelen Dr. Ömer Faruk Mutan, yapmış olduğu konuşmasında, “Umut etmeye devam edeceğiz” vurgusunda bulundu.

“2019 Atatürk Yılı olacaktır”

Mutan konuşmasında, “2019’u Atatürk Yılı olarak ilan edeceğiz. Bu yıl Atatürk Yılı olarak kutlanacak. Önümüzdeki haftalarda Türk Bayraklı Atatürk tablosu armağan edeceğiz. Bu düzenlemelere de devam edeceğiz.

Çalışan tüm gazetecilerin, Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Tebrik ediyorum. Böyle giderse zannediyorum Mart’tan sonra Çanakkale’de tek bir basın kalmayacak yorumları yapılıyor. Ülkede net bir şekilde ekonomik kriz var. Ben ekonomist değilim ama kendi yaşam pratiğime göre görüyorum. Hükümetin şu anda bazı ekonomik dokunuşları var ama yapısal dönüşümler görülmüyor. Sıkı bir para politikası lazımdır. Bence şu anda 90+2 oynanıyor. Hesapsız kitapsız bir şekilde seçime gidiliyor. Bizim görevimiz bu durumun fark edilebilir olmasını sağlamaktır. Toplum şu an moralsiz. 2019’a umutla girmedik ama umudu beslemeye çalışıyoruz. Ciddi bir kriz var ve bunu Belediye’de de görüyoruz. Umarız az bir hasarla bu süreci geçiririz” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com