“Basının ayakta kalması Yerel Yönetimin de sorumluluğudur”

İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram, Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Gazetecilik yapmış bir aday olarak gazetecilerin gününü kutladığını ifade eden İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram, mesajında Çanakkale’nin sevilen ve sayılan merhum gazetecilerini de unutmadı. Bayram, “Merhum gazeteci büyüklerimiz Turhan Narler ve Yaşar Türe’nin yanlarında bulunmuş, çınarımız gazeteci Nejat Tabak’ın beraberinde gazetecilik yapmış, uzun bir dönem ÇOMÜ Basın görevlisi olarak çalışmış, şehrin sokaklarında haber ve reklam koşturmuş bir dönem muhabiri, gazete yazarı ve İYİ Parti Kepez Belediye Başkan Adayı olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Başkan Adayı Bayram, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Çalışan Gazetecilerin haklarının korunması, durumlarının iyileştirilmesi, basınımızın ayakta kalması Yerel Yönetimin de sorumluluğundadır. Bu anlamda yerel demokrasinin kalesi olan Belediyeler, demokrasinin en önemli enstrümanı olan yerel medyayı desteklemek gibi görevi vardır. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.

Bu basit düzeyde; haber akışının sağlanması, basına layık olduğu özenin verilmesi, reklam ve abonelikle güç verilmesi gibi yöntemlerin yanısıra gerekli tedbirlerin hassasiyetle yapılmasının ötesinde basınımızın daha ileri seviyelere erişmesi için yapılacakları da kapsamalıdır. Kepez Belediye Başkanı olduğum gün, Çanakkale Medyası, kendi bağrından yetişmiş, sorunlarına duyarlı, kendini önemseyen, nezaketle ve ihtimamla yerel yönetim-medya ilişkisini yöneten bir çalışma arkadaşına sahip olacaktır. Merhum gazeteci büyüklerimi saygıyla anıyor, çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.”

Haber Merkezi

 

 

 

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com