Vekillerden Eren Erdem tepkisi

CHP Çanakkale Milletvekillerinden Eren Erdem ile ilgili paylaşımlar geldi.

26.Dönem İstanbul Milletvekili Eren Erdem geçtiğimiz yıl tutuklanmıştı. Erdem Pazartesi günü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Şaşırtıcı haber daha sonrasında geldi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Erdem için yakalama kararı çıkartıldı.

“Eren Erdem suçsuzdur”

Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Suçsuz insanın bir gün bile cezaevinde kalmaması gerekirken, Eren Erdem 192 gün tutuldu. Bugünkü duruşmada mahkeme heyeti oybirliğiyle tahliyesine karar vermişken daha salınmadan yakalama kararı çıkarıldı. Eren Erdem suçsuzdur ve bu kumpas davası çökecektir” dedi.

 

“Erdem’den sevindirici haber geldi”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan ise, “192 gündür Silivri Cezaevinde haksız yere tutuklu bulunan 26.dönem İstanbul Milletvekilimiz ve PM üyemiz, Eren Erdem’in duruşmasından nihayet sevindirici bir haber geldi ve Eren Erdem’in adli kontrol şartıyla serbest kalmasına karar verildi” değerlendirmesinde bulundu.

“Meclis Başkanı istifa etmelidir”

Erkek aynı zamanda Binali Yıldırım ile ilgili de bir paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda, “Belediye Başkan Adaylığı siyasi bir etkinliktir. Anayasa’nın hükmü açıktır. Meclis Başkanı siyasi etkinlikte bulunamaz. Dolayısıyla istifa etmelidir” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com