“Gençlik şühedanın izinde”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Gençlik Şühedanın İzinde” projesi kapsamında Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürüyüş düzenlendi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen yürüyüşe, Vali Orhan Tavlı, Vali Yardımcısı Tahir Şahin, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz katıldı.

Yürüyüş Pazar günü yapılırken güzergah, Demircioğlu Caddesi, Atatürk Caddesi ve Kordon Boyu oldu. Yürüyüşün sonunda protokol üyeleri ve katılımcılar Morabbin Parkı’na ulaştılar. Kars Sarıkamış’ta şehit olan askerlerimiz için düzenlenen yürüyüşte konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, yürüyüşün 81 ilde yapıldığını belirtti.

Alp konuşmasında, “Çanakkale kahramanlar şehri, Sarıkamış’tan ayrı düşünülemez. Sarıkamış harekatı, Birinci Dünya Savaşı’nın o döneminde görünüşte belki bir zafer değildir. Ancak Çanakkale Zaferi’nin kazanılmasında oynadığı büyük rol yadsınamaz bir gerçektir. Bizler bugün o şuurla, o duyguyla atalarımızın izinde onları bir kez daha yad ediyoruz. Makamların en yücesi olan şehadete eren Mehmetçiklerimiz, ruhunuz şad, mekanınız cennet-i azam olsun” ifadelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com