“Çanakkale’yi ‘Spor’da Marka Yapacağız!”

Çanakkale Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Spor Kulüpleri Malzeme Dağıtım Töreni Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ile beraberinde yer alan pek çok siyasi isim ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Tören esnasında konuşma yapan İskenderoğlu, AK Parti olarak sportif faaliyetlerle ilgili yatırımlara devam edeceklerini vurgularken Turan ise Çanakkale’yi sporda bir marka haline getirmek istediklerini söyledi.

Siyaset ve spor dünyasının önemli isimlerinin katıldığı Spor Kulüpleri Malzeme Dağıtım Töreni’ni, Çanakkale Gençlik Merkezi’nde düzenlenen geniş çaplı organizasyonla gerçekleştirildi. Töreni Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp ve AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider ile çok sayıda siyasi ismin katıldığı törene vatandaşların da ilgisi yoğundu.

“Her şey gençlik, her şey çocuklarımız için”

Törende konuşan Vali Orhan Tavlı, hayata geçirilen projeden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: “Biz hayat geçirilen bu projeyle bütün okullarımıza spor malzemesi olarak destek verelim istedik. Engelli sporcularımız için de onlara yönelik dizayn edilen, onların kullanımına sunulacak bir minibüs ve otobüs de alındı. 2019 gençlik ve spor yılı olacak. Biz de bu kapsamda hep birlikte gençlere yönelik daha pek çok projeyi hayata geçireceğiz inşallah. Her şey gençlik ve her şey çocuklarımız için…”

“Spor, koruyucu hekimliktir!”

Bülent Turan ise kürsü konuşmasında gençler için sporun öneminden bahsederek “Gençlerimizin ne olursa olsun sporla, sanatla ilişkisi devam etmeli. Çünkü spor bir anlamda koruyucu hekimlik anlamına gelir O yüzden son günlerde fark ediyorsunuzdur, sadece Çanakkale’de, sadece il genelinde değil, ilçe ilçe, köy köy gezerek gençlerimizi spor yapmaya teşvik eden spor merkezlerinin açılışlarını yaptık. Her ne olursa olsun tüm gençlerimizin sanatla, sporla ilişkisinin devam etmesi lazım…” şeklinde konuştu.

“İstiyoruz ki Çanakkale sporda da bir marka olsun!”

Turan, sözlerine son dönemlerde AK Parti olarak ortaya çıkardıkları faaliyetlere değinerek şöyle devam etti: “Son günlerde çok sayıda köyümüze futbol sahaları yaptık. Çanakkale Gençlik Kampı inşaatı devam ediyor, Ezine ve Bayramiç’te yeni statlar yaptık. Ayvacık’ta yüzme havuzu yaptık. Birçok yerde gençlerimizi sporla buluşturmak adına adımlar attık. Çanakkale olarak tarihte ve turizmde markayız. Ben istiyorum ki sporda da bir marka olalım. Bu amaçla bugün burada hayata geçirilen faaliyetleri önemsiyorum.”

“Bizler için öncelik eğitim ve spor!”

Törende konuşan Jülide İskenderoğlu, AK Parti olarak gençlere yönelik sportif tüm faaliyetlerin her zaman destekçisi olduklarını ve olacaklarını vurgulayarak şöyle konuştu: “Bizler Milletvekili olarak pek çok noktaya yatırım yapıyoruz. Ankara’dan Çanakkale’ye gelebilecek tüm yatırımların takipçisiyiz ve tüm eksiklikleri de tamamlamaya çalışıyoruz. Ama bizler için öncelik eğitim ve spor… Gençlerin bu ülkenin geleceği olduğunu biliyoruz. Bu ülkenin geleceğisiniz diyoruz siz önemsiyoruz.”

 “Zeki, çevik, ahlaklı sporcular yetiştirmek istiyoruz”

Kürsü konuşmalarından bir diğerini ise Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz yaptı. Yılmaz, gençlere akademik ve kültürel yönden geliştirmek arzusunda olduklarını belirterek “Bizler zeki, çevik, değerlerine sahip çıkan, ahlaklı sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bu sebeple de Türk sporunun gelişmesi için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bizler yürüyen, koşan, sporu seven gençler istiyoruz. O sebepten bugün burada okullarımıza spor formaları ve malzemelerinin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu projeye destek olan herkese, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com