Turan’a Biçer’den teşekkür ziyareti

Çanakkale Rehberler Odası (ÇARO) Kurucu Başkanı ve Turist Rehberleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Adem Biçer, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Turist Rehberleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve ÇARO Eski Dönem Başkanı Adem Biçer, Turan’a gerçekleştirdiği ziyarette, 2018 Troya Yılı, rehber Osman Topçu’nun hazırladığı ve Çanakkale Rehberler Odası’nın öncülüğünde başlatılan “Troas Kültür Rotaları” projesi hakkında istişarelerde bulundu.

Troia Yılı’nın “Troas Kültür Rotaları” projesi taçlanacağını kaydeden Biçer, ziyaretin ardından yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi: “Çanakkale Valiliği himayesinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan proje; Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından destekleniyor. Proje ayrıca ilk günden itibaren yerel dinamiklerin de geniş desteğini alarak bölgede güçlü bir sinerji yarattı.

“BİR İLKE İMZA ATILACAK”

Bölgede yüzlerce yıldır var olan yürüyüş patikalarının köyler, antik şehirler, tarihi ve doğal mekanlarıyla belirlenip işaretlenerek ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasını amaçlayan 700 kilometrelik 19 etaplı proje; 2 deniz, 2 yarımada, 2 körfez, 2 ada, 2 dağ, 1 boğaz, 47 antik kent, 11 ilçe ve 80 köyü kapsaması açısından çok katmanlı ve ayrıcalıklı özelliklere sahip. Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere Mehmet Akif Ersoy, Cevat Paşa, Hektor, Aşil, Murat Hidavendigar, Barbaros, Aristo, Homeros, Kral Priamos, Aziz Paulos, Büyük İskender, Ida, Piri Reis, Gazi Süleyman Paşa, Hekabe, Nuri Yamut, Sokrat ve Pegasus gibi önemli tarihi isimler Rotanın etaplarında konumlanıyor. Dünyada en fazla temaya sahip, iki kıtayı bağlayan tek yürüyüş yolu olması ile bir ilke imza atılacak. Köylüsünden şehirlisine, turizmcisinden çiftçisine, kısacası herkese dokunacak. Doğu ve Batının insanları, Anadolu’da buluşacak.” dedi.

Ayrıca gündeme dair sohbetin ardından Biçer, “Turizmcilere desteğini hiç esirgemeyen ve Çanakkale’mizi her platformda gündeme taşıyan Av.Bülent Turan’a teşekkür ediyoruz.” dedi. Ziyaret, karşılıklı iyi dilekler ile son buldu.

Gizem Erdoğan

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com