Cennet Otoparkı ne olacak?

Çanakkale’de kısa zamanda bir çok işin altına imza atan müteahhitlik firması Kale Bayar tarafından yapılan Cennet Otoparkının inşası son zamanlarda durdu. Konu Belediye Meclisine taşındı. Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkanı Tülay Ömercioğlu, “Cennet Otoparkı’nı Belediye tamamlayamaz mı?” dedi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Çözümler yaşanacaktır” vurgusunda bulundu.

Çanakkale’nin otopark sorununu çözmek üzere yapımına başlanan Cennet Otoparkı son zamanlarda durma noktasına geldi. Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu konuyu Belediye Meclisi’ne taşıdı.

“Cennet Otoparkı ranta dönüşmesin”

Ak Parti Belediye Meclisi Grup Başkanı Tülay Ömercioğlu, “Yıllardır yaptık, yapıyoruz diyerek projeler sunduğunuz Cennet Otoparkı’nı kat karşılığı ihaleye çıkarttınız. İhaleye katılma konuları sıkıntılıdır. Bu işte bir şeyler yanlıştır. Yıllarca yapacağız diyerek duyurduğunuz bir projeyi kat karşılığı veriyorsunuz? Belediye Binasını yaptığınız gibi Cennet Otoparkını da kendiniz yapsaydınız. Bu akıl karı bir iş değildir. Cennet Otoparkı ranta dönüşmesin. Çanakkale Belediye Başkanı olarak bu işin vebali sizin boynunuzadır. Cennet Otoparkı çok değerli bir arsa üzerindedir.

“Çanakkale Belediyesi Cennet Otoparkı’nı bitiremez mi?”

2019 nisan ayında bitmesi gereken Cennet Otoparkı şu anda patlamış durumdadır. Buraya iş yapan müteahhitle hiç işimiz yoktur. Bizim işimiz Çanakkale Belediyesiyledir. Oradaki yol tek hatta düştü ve trafikte ciddi sıkıntı yaşatmaktadır. Geçmiş yıl söylediklerimizin bugün gerçekleştiğini görüyoruz. Bu müteahhitle bu işin gidemeyeceği anlaşılmıştır” dedi.

“Cennet Otoparkında çözüm üretilecektir”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Cennet Otoparkı konusunda çözümler olacaktır. Kat karşılığı olarak başka bir firmada alabilirdi. O firmada zor duruma düşebilirdi. Burada iş yerleri ve başka mülkiyetlerde var.Cennet Otoparkı yüzde 74 ile kat karşılığı verilmiştir. Cennet Otoparkı’nın yüzde 74’ü Çanakkale Belediyesi’ne aittir. Kaç TL’ye satılmışsa Belediye o alandaki inşaatın yüzde 74’ünde sahiptir. Bu ihalede her hangi bir sıkıntı yok” değerlendirmesinde bulundu.

Tunahan Ünsal