Hastanede HAP tatbikatı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Acil Afet Planı (HAP) tatbikatı gerçekleştirildi.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin haberine göre Hastane Acil Afet Planı (HAP) tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Senaryo gereği Çanakkale’de meydana gelen deprem sonrasında hastanede görevli personelin yapacağı çalışmalar canlandırıldı.
Deprem senaryosuna göre acil servise çok sayıda hasta akışı olurken, bazı yataklı servislerde de hasta transferi yapılmasına gerek duyuldu. Acil servise hemşire, hekim ve malzeme takviyesi yapılırken; depremde yaralanan hastalara acil müdahale uygulandı. Acil servis ekipleri kırmızı, sarı ve siyah kodlara göre yaralılara müdahalede bulundu. Tatbikatta yer alan Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ise hasta rolünü oynadı. Başhekim Op. Dr. Ufuk Tali, “Hastane Acil Afet Planı tatbikatımızda, senaryo gereği İlimizde meydana gelen deprem sonucunda yaşayabileceklerimizi canlandırdık. Bu tatbikatlardaki amacımız eylem planlarının gözden geçirilmesi, yaralılara zamanında müdahale edilmesi, yaşanabilecek aksaklıkların gözden geçirilmesi ve en kısa sürede, en hızlı ve doğru uygulamayı sağlayabilmekti. Tatbikata katılan tüm ekibimize ve bizlere destek veren öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com