Çaldılar, Parçaladılar, Yakalandılar!

Çalıp parçaladıkları açık kasa kamyoneti satamadan kıskıvrak yakalanan 3 kişi, Çanakkale Emniyet’inde yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

S. isimli şahıs, Namık Kemal Mahallesi Site Sokak’ta park halinde duran 17 FF 698 plakalı açık kasa kamyonetinin sabah yerinde olmadığını fark edince polisi arayarak çalıntı ihbarında bulundu. Polis ekipleri ise başlattığı soruşturma kapsamında Salı günü Işıklar köyünde boş bir arazide kamyoneti parçalara ayrılmış şekilde buldu.

Aracı çalan şüphelilerin tespitine yönelik çalışma neticesinde olay yeri ve çevresi ile aracın bulunduğu bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelendi. Yapılan incelemenin ardından olayla ilgili B.A. (19) ve aracın götürüldüğü depo çalışanları A.Y. (20) ile G.Z. (27) isimli üç kişi yakalayarak gözaltına aldı. Oksijen kaynağı kullanarak aracı parçaladıkları ve parçalanan aracı hurdacılara satmak istedikleri, ancak hurdacıların parçaları almaması üzerine aracı kamyon ve vinç yardımıyla götürerek boş bir araziye bıraktıkları belirlendi.

Şahıslar, dün Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Esra Çanlı