“Ağzı Çiçekli Adam”

Deney Atölyesi tarafından sahnelenecek olan Ağzı Çiçekli Adam isimli oyun, 5 Ocak’ta Kepez Turhan Mildon Kültür Merkezi Levent Kırca Salonu’nda tiyatroseverlerle buluşacak.

Kepez Belediyesi’nin haberine göre 2014 yılından beri faaliyetlerini sürdüren ve gençler ile birlikte yaptığı eğitimler, sosyal projeler, atölye çalışmaları ve tiyatro oyunları ile uzun süredir Gelibolu’da hayat bulan Gelibolu Değişim Derneği ile M. Materlinck, J. Fosse, A. Çehov, A. Strindberg, O. Wilde, V. Mayakovsky, C. Delbo, W. B. Yeats, A. Camus, J. Sartre gibi birçok farklı yazarın eserlerinden hareketle oluşturulan farklı metin ve reji çalışmaları ile 2012 yılından beri seyirci ile buluşan Deney Atölyesi, İtalyan yazar Luigi Pirandello’dan bir gitme ve bekleme hikâyesinde bir araya geliyor.

“Ağzı Çiçekli Adam”, görsel bir dille taçlandırılarak seyirciye vazgeçmenin ve değişmenin hikâyesini anlatıyor. Oyun; doğanın ve yaşamın içinde, ıssızlığın, kalabalığın, izlemenin, düşünmenin sınırlarında geziniyor. Ağzı Çiçekli Adam ve Sessiz Müşteri’nin yollarının bir istasyonda kesişmesi ile sıradan bir gece her ikisinin de hayatını etkileyecek bir deneyime dönüşüyor.

Ölüm başlı başına bir yolculuk mudur ve beklemek ise sonunu bilmediğin bir macera?

Kepez Turhan Mildon Kültür Merkezi Levent Kırca Salonunda sahnelenecek olan oyun 5 Ocak Cumartesi günü saat 19.30’da tiyatroseverlerle buluşacak.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com