İYİ Parti’den Mutan’a başkanlık teklifi

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan dün basın mensupları ile bir araya geldi. Basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Mutan, İYİ Parti Genel Merkezi’nden Merkez İlçe Belediye Başkanlığı için kendisine teklif geldiğini belirtti. Mutan bu teklifi reddettiğini söyledi. Başkan Mutan aynı zamanda yılbaşında Çanakkale’nin kalbinin Kepez’de attığına değinerek 5 bin kişinin Yılbaşı Sokağı’nda eğlendiğini vurguladı.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan dün saat 11.00’de basın mensupları ile bir araya geldi. Mutan toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Merkezi’nden kendisine Merkez İlçe Belediye Başkan Adaylığının teklif edildiğini söyleyen Mutan, konuyla ilgili kendilerini reddettiğini belirtti.

Öte yandan yılbaşı gecesi Çanakkale’nin kalbinin Kepez’de attığına dikkat çeken Mutan, yaklaşık 5 bin kişinin kavgasız, dövüşsüz Yılbaşı Sokağı’nda eğlendiği vurguladı. Başkan, en kalabalık yılbaşı kutlamasının bu sene gerçekleştiğine değindi.

“5 bin kişi yılbaşında Kepez’de eğlendi”

Dr. Ömer Faruk Mutan, “Yaklaşık 5 bin kişilik kitle, gecenin 12.00’sinde Yılbaşı Sokağı’ndaydı. Havai fişek dahi atmadık, klasik bir geleneğimiz olan oryantali de çıkartmadık. Klasik, sade bir yılbaşı eğlencesi oldu. Çok keyifli oldu. Saatinde dağıldık. Dokuzuncusunu yaptık. Şu ana kadar yapmış olduğumuz yılbaşı kutlamalarının en kalabalığı oldu. Hava faktörü önemliydi, biz burada eksi 5 derece de yılbaşını kutladık. Çanakkale’den insanların dahi katıldığı bir yılbaşını kutladık.

“15 tane mazgalımız çalındı. Bizim mazgallarımız bulunsun!”

Yılbaşı gecesinde 22. Sokak sonrasında yol bandında 15 tane yağmur mazgalımız çalındı. Hırsızlık yaptılar. Biz yapacağız ama hırsızlığı engellemek gibi bir görevimiz kısmen var. Emniyeti göreve davet etmek istiyoruz. Bu işi yapanlar bellidir. Bizim mazgallarımız, ızgaralarımızı bulsunlar.

“İYİ Parti şahsıma teklifte bulundu”

İYİ Parti şahsıma dönük, Merkez İlçe Belediye Başkanlığı ile ilgili teklifte bulundu. Nezaket sınırları içerisinde beni onore ettiklerini belirtmek isterim. Tabanda iş birliği yapmakta olduğumuzu ama benim omurgama, eksenime uygun olmayacağını belirttim. Reddedici olduk. Onore edildik. Sizler bu süreci hissetmediniz. Kendilerinden bu konu için bir izin almadım ama siyasette iki kişinin bildiği sır değildir” dedi.

Tunahan Ünsal