“Emeklerimiz meyvesini verdi”

Lapseki’de düzenlenen doğalgaz projesi açılışında konuşan AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan “Özveri, emekler meyvesini verdi ve Lapseki’miz doğalgaz ile tanıştı.2017 yılında çalışmalarına başlanan doğalgaz projesinin açılışını gerçekleştirdik. Şehrimize, ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Lapseki’de doğalgaz projesinin açılışı için tören düzenlendi. Törene Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, kent protokolü, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Çanakkale marka şehir olmaya devam ediyor. 2018 yılı Çanakkale’nin yılı oldu. Hizmetimiz kesintisin devam edecek. En önemli sorunu çözmüş olacağız. Çanakkale, enerjide rekor seviyede. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Lapseki’deki proje 1 yılda tamamlandı ve ilçemiz temiz havaya kavuştu.”

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuşmasında sağlık yatırımlarının şu anki durumunu aktararak başlayan AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Hastaneyi ziyaret ettim. Allah kimseye hastalık vermesin. Sağlıkta çok mesafeler aştık. Bölgemizde böbrek rahatsızlığı görülüyor. Artık Lapseki’deki diyaliz hastalarımız burada hizmet alacaklar. Çanakkale’de 3 ambulans vardı. Şu an ambulans sayımız 45. Hava ve gemi ambulansımız var.” dedi.

Çanakkale 1915 köprüsünün yapımında hiçbir aksaklık olmadığını belirten Turan, konuşmasında ayrıca şunları söyledi:

“2018 Troya Yılı ile birlikte kentimizde yüzde 60 oranında turist artışı yaşandı. 19 Ocak’ta Troya filmi gösterimi yapılacak. Ezine OSB Türkiye’ye hitap edecek. Turizmi nasıl ayağa kaldırıyorsak, tarımı da ayağa kaldıracağız. Bu işler olurken birileri durmayacak elbette ancak şu da unutulmasın. Bu ülkeye yan bakan, bedelini öder! 5 yılda alt yapıda ihtiyaç olan ne varsa yaptık. Şimdi üst yapıya başlıyoruz. Eski evlerimizi restore edeceğiz. Kadınımızın tarhanası, şeftalisi, kirazı orada satılsa ve herkes kazansa diye uğraşıyoruz.”

“EMEKLERİMİZ MEYVESİNİ VERDİ”

Turan konuşmasına şöyle devam etti:

“Verilen özveri, emekler meyvesini verdi ve Lapseki’miz doğalgaz ile tanıştı. Doğalgaz, 10 bin nüfuslu bir şehrin değerini arttırır.  71 km çelik boru döşendi. Sadece bu 21 milyon lira. 7.5 milyon iç hatlar. Biz söz verir ve yaparız. Lapseki ve Gelibolu aynı anda başvuru yaptı. Eyüp Bey, başımızın etini yedi ve hızlandık. 2017 yılında çalışmalarına başlanan doğalgaz projesinin açılışını gerçekleştirdik. Şehrimize, ilçemize hayırlı olsun. Çok çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz.”

“2018 BAŞLANGIÇTI”

Törende bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, 2018’in Çanakkale’nin kalkınmasında bir başlangıç noktası olduğunu belirterek, bundan sonra da yatırımların süreceğinin altını çizdi. 19 Ocak’ta Troya Yılı Filmi için gala düzenleneceğini de söyleyen Vali Tavlı, doğalgaz projesi ile birlikte ilçenin daha temiz bir çevreye kavuşacağını da belirtti.

Güngör YıldızWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com