Zavallı Deveyi Sopayla Dövdü

Lapseki’de bir vatandaşın kayıt altına aldığı görüntülerde, sahibi tarafından defalarca sopayla vurulan devenin hali yürekleri sızlattı. Vicdansız adam hakkında ise suç duyurusunda bulunulacak…

Deve güreşleri, her ne kadar bu coğrafyanın kültürüne ait bir gelenek halini alsa da, zaman zaman objektiflere öyle kareler yansıyor ki insanı insanlığından soğutuyor. Zavallı hayvanların sadece güdümlenmiş bir güreşe zorlanmadığı, işin perde arkasında çok daha zalim bir gerçek yattığını görmüş oluyoruz böylece…

Lapseki’de çekildiği belirtilen görüntüler de bu ‘zalimliğin’ en açık örneği… İlçenin barınak sorumlusu Nilüfer Teoman isimli bir kişinin Facebook üzerinden paylaştığı videoda, bir kamyonetin arkasına konulmuş devenin apaçık işkence edildiği görülüyor.

Hayvanseverler suç duyurusunda bulunacak

Güreşi kaybettiği için şiddet uygulandığı sanılan deve, görüntülerde vicdansız sahibi tarafından defalarca sopayla dövülüyor. O sırada devreye giren bir kadın her ne kadar bu vicdansızlığı engellemeye çalışsa da, adamın şiddetinden o da nasibini alıyor.

Kısa videoda, bu yürek sızlatan görüntülerle son bulurken sosyal medya ise olayın duyulmasıyla adeta ayaklandı. Şimdi, pek çok hayvansever şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Esra Çanlı