“2018’i iki güzel haber ile kapatalım”

Çevre duyarlılığı ile tanınan Avukat Ali Furkan Oğuz, 2018’in son gününde sosyal medya hesabından iki güzel haber paylaştı.

“Yeni yıla daha güzel haberler ile girmek ümidi ile 2018’i iki güzel haber ile kapatalım.” diyen Av. Ali Furkan Oğuz, sosyal medya hesabından iki güzel haber paylaştı.

Çevre ile ilgili paylaştığı iki güzel haber şu şekilde:

“1. Çanakkale ili Yenice ilçesi Namazgah Köyü sınırları içerisinde (4. Grup) Feldspat Madeni Projesi için verilen Çed Gerekli Değildir kararının iptali istemli açmış olduğumuz davada Çanakkale İdare Mahkemesi’nin Red kararını temyiz etmemiz üzerine Danıştay, başvurumuzu yerinde bularak kararın BOZULMASINA ve idari işlemin İPTALİNE karar vermiştir.

2. Çanakkale Karabiga bölgesinde planlanan Ağan Termik Santrali hakkında verilen Çed Olumlu Kararı’nın iptali istemli açmış olduğumuz davada Çanakkale İdare Mahkemesi’nin Red kararını temyiz etmemiş üzerine Danıştay, başvurumuzu yerinde bularak kararın BOZULMASINA ve idari işlemin İPTALİNE karar vermişti. Ardından davalı taraf Çanakkale İdare Mahkemesi’ne yargılamanın yenilenmesi talebi ile başvurmuş ve Çanakkale İdare Mahkemesi başvuruyu reddetmişti. Bu kararı temyiz eden davalının başvurusu ise süre aşımı nedeni ile reddedilmiştir.”

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com