Yürekleri Küçük Sevgileri Büyük!

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 6 C sınıfı HABEÇİV üyesi öğrenciler sokak hayvanları yararına kermes düzenledi. Kendi ürettikleri yiyecekleri ve takıları stant açarak satışa sunan ufaklıklar, gelirini ise ANKA Veteriner kliniğindeki hasta canlar için kullandı.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 6 C sınıfı HABEÇİV üyesi öğrenciler, küçük yüreklerine sığdırdıkları kocaman sevgiyle herkesin takdirini topladı. Sahipsiz ve hasta sokak hayvanları yararına kermes düzenleyen minikler, elde ettikleri geliri ise canların tedavi masrafları için kullandı.

“Kedisiz, köpeksiz sokaklar istemiyoruz”

Öğrenciler, belediyeden aldıkları izinle açtıkları stantta kendilerinin ürettiği el emeği takıları ve yiyecekleri satışa çıkardılar. “Kedisiz, köpeksiz sokak istemiyoruz” sloganıyla yola çıkan HABEÇİV üyesi öğrenciler, hayvanların doğal hayatın bir parçası olduğunu ve onların beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılamanın ise herkesin görevi olduğunu ifade etti.

Kermesin ardından elde edilen tüm gelir de Çanakkale Anka Veteriner Kliniği’ne bağışlanarak sokak hayvanlarının tedavi masrafları için kullanıldı.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com