Vedat Belli Son Yolculuğuna Uğurlandı

Yüksek İnşaat Mühendisi Cem Belli ve Gamze Belli’nin babası, Kıdemli Deniz Albay Mustafa Vedat Belli (81) dün, düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Çanakkale’nin önde gelen isimlerinden Yüksek İnşaat Mühendisi Cem Belli ve kardeşi Gamze Belli’nin babaları Kıdemli Deniz Albay Mustafa Vedat Belli dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

81 yaşında vefat eden Vedat Belli’nin cenaze merasimi, Necip Paşa Camii’nde düzenlendi. Törene Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, İyi Parti Kepez Belediye Başkan Adayı Gökhan Bayram ile çok sayıda askeri personel ve vatandaş katıldı.

Cem Belli ve Gamze Belli’nin taziyeleri kabul ettiği cenaze töreni, öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazıyla devam etti. Namazın ardından ise Belli’nin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında cenaze kortejinin bulunduğu alana nakledildi. Burada askeri bando eşliğinde bir süre daha devam eden tören, Belli’nin tabutunun cenaze aracına nakliyle son buldu.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com