Turan’dan ‘Türkeş’ Göndermesi!

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, meclis oturumunda yaptığı konuşmada gündeme dair konulara değindi. Turan, Cumhur İttifakı’nı ise Alparslan Türkeş’in zamanında sarf ettiği bir söze gönderme yaparak savundu.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, mecliste yaptığı kürsü konuşmasında dikkat çeken ifadelere yer verdi. Turan, muhalefet cephesinin eleştiri oklarını yönelttiği Cumhur İttifakına sahip çıkarak bu ittifakın alelade olmadığını savundu.

“Türkeş’in evlatları ve Ak Parti’nin yiğitleri bir araya geldi!”

Turan, “‘Türk aydınlar için batının sığınması olmak bir ideal olarak benimsenmiştir. Milletimiz için bundan daha korkunç bir felaket düşünülemez.’ Bu veciz ifadeler Türk siyaset ve düşüncesine yer vermiş Alparslan Türkeş’e ait. Ve bugün Alparslan Türkeş’in evlatları ile AK Parti’ni yiğitleri bir araya geldi, Cumhur İttifakını kurdu ve küresel güçlere karşı operasyonları ters çevirdiler, yok ettiler. Biz, Cumhur ittifakını, üç beş oranlık, gramlık, belediyelik bir mesele olarak görmüyoruz. Küresel operasyonlara karşı bu milletin bir araya gelmesi olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Sofuoğlu’na Tepki

Bülent Turan, daha sonra gazetecilere verdiği demeçte ise Ak Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun sosyal medya üzerinde paylaştığı, tepki çeken o fotoğraf karesine de değindi. Turan “Keşke olmasıydı. Kendisi de şık bir tarz olmadığını ifade eden bir açıklama yaptı. Niye böyle bir şey yaptı bilmiyorum. Ama AK Parti ruhuna, felsefesine uygun bir fotoğraf olmadığını, zaten kendisi de sonra özür dileyerek açıkladı. Bir daha olmayacağını ümit ediyorum” sözlerini kullandı.