Kemalpaşa Mahalle Meclisi açıldı

Kent Konseyi çatısı altında faaliyet gösteren Mahalle Meclislerine Cumartesi günü bir yenisi daha eklendi.

Kent Konseyi çatısı altında demokratik yaşamın en küçük yapı taşını oluşturan mahalle meclisleri Çanakkale’de her hangi bir aksilik olmadan faaliyetlerine devam ediyorlar. Mahalle Meclislerine bir yenisi de Cumartesi günü eklendi. Kemalpaşa Mahalle Meclisi Cumartesi günü açıldı.

“Mahalle Meclislerinde sorulara cevaplar arayacağız”

Açılışta konuşan, Kemalpaşa Mahalle Meclisi Başkanı Orhan Güler, “Mahallemiz Çanakkale’nin en eski mahallelerindendir. Yaşayan nüfus 2 bin 500 civarındadır. Ticaret merkezi ve dış ticaretin uğrak yeri olmasından dolayı yazın bu rakam 7 bin civarına ulaşmaktadır. Bizim mahallemizde oturanlarla birlikte Belediyemiz başta olmak üzere kamu kuruluşları ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Mahallede nasıl yaşamak istiyoruz? Sanat ve kültür etkinlikleri yeterli mi? Ticari faaliyetlerin merkez olması için neler yapılabilir? Kentimiz için neler yapılabilir? Bu konular için mahalle meclislerinde cevaplar arayacağız” dedi.

“Mahalle Meclislerinin destekçisiyiz”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “Bu mahalle meclislerimiz gayet güzel çalışıyorlar. Burada da yine Kemalpaşa Mahalleli hemşerilerimiz çok güzel çalışmalar yapacaklardır. Bu çalışmalar mahallelere değil, kente büyük katkı vermektedir. Herkesin buraya gelip keyif alması önemlidir. Mahallenin engellisi, yoksulu tüm bu vatandaşlar mahalle meclislerince tespit edilecek ve bizde destek vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com