Dernekten Vali Tavlı’ya ziyaret

Eceabat Şehitler Camii Müştemilatını Yaptırma, Yaşatma ve Çevre Derneği Başkanı Burhan Korkmaz ve Dernek Başkan Yardımcısı İsmail Göçen Vali Orhan Tavlı’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.   

Çanakkale Valiliği’nin Vali Orhan Tavlı, Eceabat Şehitler Camii Müştemilatını Yaptırma, Yaşatma ve Çevre Derneği Başkanı Burhan Korkmaz ve Dernek Başkan Yardımcısı İsmail Göçen’le bir süre görüşerek sohbet etti.

Ziyarette THY-OPET Havacılık Yakıtları A.Ş. tarafından yapımına başlanan Eceabat Şehitler Camii ele alındı.

Geleneksel mimarinin modern biçimde yorumlanmasıyla günümüze kazandırılan Selçuklu motiflerinin örneklerini taşıyacak  550 metrekarelik alan üzerine tabanda dikdörtgen üst bölümü dairesel formda yapılacak ve  millet kütüphanesi, abdesthane, teknik hizmetler birimlerinin yer alacağı  Eceabat Şehitler Camii’nin temelleri 13 Aralık 2018’de atıldı.

Ziyarette Eceabat Şehitler Camii Müştemilatını Yaptırma, Yaşatma ve Çevre Derneği Başkanı Burhan Korkmaz, desteklerinden dolayı Vali Orhan TAVLI, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, OPET Yönetim Kurulu Üyeleri Fikret Öztürk,  Nurten Öztürk ve THY-OPET yöneticilerine teşekkürlerini ifade etti.

Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Türk Telekom Müdürü Hacı Öztürk’ün de bulunduğu ziyarette Vali Orhan Tavlı,  ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.